18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MEĞER O DA “ALDATILMIŞ…”

Meğer o da “aldatılmış…”

FETÖ suçlamasında kurtulmak için arkasına sığınılan “aldatıldım” söylemi furyası İsmail Pehlivan’da katıldı. Geçtiğimiz günlerde tahliye olan İsmail Pehlivan yaptığı açıklamada “aldatıldım” dedi.

16 Ekim 2017 Pazartesi 11:28 Güncel
FETÖ’nün kurdurduğu derneklerden biri olan Kocaeli Sağlık Mensupları Derneği’nin (KOSADER) başkanlığını İsmail Pehlivan, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında hakkından gözaltı kararı alınmıştı. Uzun bir süre kaçan Pehlivan, Aydın’da yakalanmış ve cezaevine gönderilmişti.


Hakkında FETÖ’ye üye olma ve terörizmin finansmanın önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet suçunda dava açılan İsmail Pehlivan geçtiğimiz günlerde hakim karşına çıkmıştı. Hakkında 6,5 yıl hapis cezası istenen İsmail Pehlivan, tutuklu bulunduğu süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmişti. 


KOSADERBaşkanlığını yaptığı dönem dernek üyesi olmayan sağlık çalışanları kamukurumlarındaki hastanelerde geri hizmete atanıyor,  KOSEDER üyesi olan sağlık çalışanları daözellikle yönetim kademelerine tayin ediliyordu.


Tahliye olduktan sonra sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayan Pehlivan’ın o bilindik sözü kullanması dikkat çekti, “aldatıldım”

İşte Pehlivan’ın o mesajı:
“11.10.2017 tarihi itibarıyla özgürlüğe adım attım. Ailem ve ben zorlu bir süreçten geçtik. Ailecek tüm hayatımız toplumun önündeydi, kimseden gizlimiz saklımız olmadı.
Hayatım boyunca en büyük idealim iyi bir müslüman, iyi bir insan olmaktı. Şimdiye kadar bu idealime leke sürecek hiç bir düşüncem ve faaliyetim olmadı. Hep iyilik düşündüm, iyilik yaptım. Aldatılmış olabilirim ama asla aldatmadım.
Bana ve aileme yaşatılan mağduriyetler bizim bu ülkeye olan sevdamızı, vatan sevgimizi asla örselemeyecektir. Kimseye kinimiz yok, bize haksızlık yapanları da, iftira atanları da sevmeye devam edeceğiz Yaradan’dan ötürü. Herkese selam ve dua ile...”


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

"Biz İzmitiz"den anlamlı proje