20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,541 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MAZLUM DER KOCAELİ ŞUBESİ İSİM DEĞİŞTİRİYOR

MAZLUM DER Kocaeli Şubesi isim değiştiriyor

Genel Kurulda haklarında kapatma kararı verilen Mazlum Der şubeleri yola ‘Hak İnisiyatifi’ olarak devam edecek. Kocaeli Şubesi de bu değişikliği gerçekleştirecek.

20 Nisan 2017 Perşembe 12:24 Güncel

Hakkında kapatılma kararı verilen şubeler kararların hukuksuz ve keyfi olduğunu belirterek bir deklarasyon yayınlandı. Şubeler, bugünden itibaren Mazlum Der ile yollarını kesin olarak ayırdıklarını ilan ederek yollarına HAK İnisiyatifi adı altında devam edeceklerini duyurdu.


 
Kendilerine yönelik tasfiyeyi ‘operasyon’ olarak yorumlayan üyeler, “Yeni bir İnsan Hakları Hareketi’nin çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Hukuki süreç nasıl neticelenirse neticelensin, bugünden itibaren Mazlum Der ile yollarımızı kesin olarak ayırdığımızı ilan ediyoruz. Mazlum Der emektarları olarak, bugüne kadar Mazlum Der çatısı altında yapıp ettiğimiz her işin sorumluluğunu, bedelini ve bu tecrübenin bize kattığı değer ve birikimleri, göğsümüze birer şeref madalyası olarak takıp yeni bir yola giriyoruz. Bizi bir ‘siyasi operasyon’ marifetiyle kapı dışında bırakıp cezalandırdığını düşünenler, esasen Mazlum Der’e ve kendilerine ceza vermişlerdir. Bu tablo karşısında, vicdanımız rahat değil, üzgünüz. Ancak bu hususta artık elimizden gelen bir şey yok. Kısır çekişmelerle vaktimizi harcama lüksümüz de yok. Yüzümüzü yarınlara dönmek, haksızlığa uğrayanlar ve ezilenler için yeni bir yol inşa etmek, geldiğimiz aşama itibariyle en doğru seçimdir. Türkiye kamuoyuna ve insan hakları camiasına, bugünden itibaren Mazlum Der ve Mazlum Der adını suistimal eden malum çevreler ile bir bağımızın kalmadığını, Mazlum Der ismini kullanmayacağımızı, istişare ve hazırlık süreci tamamlanıp kuruluşumuzu ilan edeceğimiz güne kadar çalışmalarımızı, HAK İnisiyatifi adı altında sürdüreceğimizi saygı ile arz ederiz” ifadelerini kullandı.

 

İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAPACAK ŞUBELER ŞÖYLE:

 

1. Mazlum Der Genel Merkezi
2. Mazlum Der Antakya Şubesi
3. Mazlum Der Batman Şubesi (Bir grup üye)
4. Mazlum Der Bitlis Şubesi
5. Mazlum Der Bursa Şubesi
6. Mazlum Der Diyarbekir Şubesi
7. Mazlum Der Gaziantep Şubesi
8. Mazlum Der Hakkari Şubesi
9. Mazlum Der İzmir Şubesi
10. Mazlum Der Kocaeli Şubesi
11. Mazlum Der Mersin Şubesi
12. Mazlum Der Muş Şubesi
13. Mazlum Der Sakarya Şubesi (bir grup üye)
14. Mazlum Der Şırnak Şubesi
15. Mazlum Der Urfa Şubesi
16. Mazlum Der Van Şubesi
17. Mazlum Der Ankara Şubesi (bir grup üye)
18. Mazlum Der İstanbul Şubesi (bir grup üye)
19. Mazlum Der Adıyaman Şubesi (bir grup üye)
20. Mazlum Der Mardin Şubesi (bir grup üye)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Türkiye’nin en yaşlı kaplumbağasından derbi tahmini

Türkiye’nin en yaşlı kaplumbağasından derbi tahmini