23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

LOTUS, KADINLARA UMUT OLACAK

Lotus, kadınlara umut olacak

Kuruculuğunu Bilge Çoker, Demet Karaman, Meliha Satıcı, İlknur Balcıgil, Zeynep Çelik, Hanife Bildircin ve Gülfer Kırbaç’ın yaptığı Lotus Kadın Dayanışma ve Yaşam Derneği yarın açılıyor.

20 Nisan 2017 Perşembe 22:56 Güncel

Kuruculuğunu Bilge Çoker, Demet Karaman, Meliha Satıcı, İlknur Balcıgil, Zeynep Çelik, Hanife Bildircin ve Gülfer Kırbaç’ın yaptığı Lotus Kadın Dayanışma ve Yaşam Derneği yarın açılıyor. İzmit Altınnal Pasajı’nda saat 18:30’da yalnızca kadınların katılacağı açılıştan sonra 22 Nisan Cumartesi günü Fuariçi Pelikan Restaurant’ta ‘Kadın buluşması şenliği’ yapılacak. Yine sadece kadınların katıldığı şenlikte derneğin amaçları anlatılarak müzik eşliğinde eğlenilecek. 

 

GELECEK KAYGISI OLAN TÜM KADINLAR İÇİN
Derneğin amacını ve bundan sonra yapacakları faaliyetleri anlatmak üzere gazetemizi ziyaret eden kurucu İlknur Balcıgil ve CHP Kadın Kolları eski MYK üyesi Hamiyet Göksu, Lotus’un tüm kadınlara umut olacağını ifade etti. Şimdilik 50’den fazla üyeye sahip olduklarını ve zamanla sayılarının artacağını aktaran Balcıgil, “Derneğimiz siyasi parti gözetmeksizin herkese açık olacak. Kadınların el emekleri yapıp, bunları sergileyeceği, hem üretim hem paylaşabileceği, ayda bir-iki defa avukat ve doktorların seminer vereceği, kadın sorunlarının masaya yatırılacağı bir ortam olacak” dedi. 


Ülkesini seven, Cumhuriyete sahip çıkan ve gelecekle ilgisi kaygısı olan tüm kadınlara Lotus’un umut olacağını aktaran Hamiyet Göksu ise, “Tüm kadınları bu harekete destek olmaya davet ediyorum” şeklinde açıklama yaptı. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kim bu Mehmet Emin Koç?

Kim bu Mehmet Emin Koç?