18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KOZ, SÖZCÜ’NÜN ANKARA BÜROSUNDA

KOZ, Sözcü’nün Ankara bürosunda

Bu sabah Sözcü'ye yönelik düzenlenen ve kamuoyunda ciddi tepkilere neden olan FETÖ operasyonu neticesinde gazetenin patronu ve bazı çalışanları hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

19 Mayıs 2017 Cuma 19:46 Güncel

Bu sabah Sözcü'ye yönelik düzenlenen ve kamuoyunda ciddi tepkilere neden olan FETÖ operasyonu neticesinde gazetenin patronu ve bazı çalışanları hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.  Sözcü Gazetesi’nin sahibi Burak Akbay’ın yanı sıra, internet sorumlu müdürü Mediha Olgun, finans müdürü Yonca Kaleli ile İzmir muhabiri Gökmen Ulu hakkında gözaltı kararı çıktı. Olgun gözaltına alındı. Adreslerde arama yapıldı. Sözcü avukatları ise kendilerine iletilen gözaltı kararı olmadığını söyledi. 


Öte yandan Sözcü Gazetesi muhabiri Gökmen Ulu da akşam saatlerinde gözaltına alındı. KOZ Yazıişleri Müdürü Yeliz Koray ise Sözcü’nün Ankara bürosunda gazete çalışanlarını ziyaret etti. Bekir Çoşkun ve Emin Çölaşan, Koray’a yaşananları anlattı.


Bekir Çoşkun’un KOZ’a şu değerlendirmeyi yaptı;


Sıradan bir olay değil. Son derece bilinçli ve planlı 19 Mayıs günü seçilmiş olması da bu planın bir parçası. Amaçları toplumun sinir uçlarına dokunmaktır ve ülkede diri kalmış neresi varsa sindirmek ve yok etmektir. Gazete olarak hesap veremeyeceğimiz hiç bir şey yok. Benim arkadaşlarımın ve gazetenin FETÖ’cü olduğunu söylemek ancak bilincini yitirmiş birisine düşer. Biz asla demokrasi ve hukuk mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Biz savcılara hesap veririz ama bu planı kuranlar Allah’a  nasıl hesap verecek onlar düşünsün…

 

Ayrıca yazarlar  Bekir Çoşkun ve Emin Çölaşan yarkınki Sözcü'nün beyaz çıkacağını ve yazı olmayacağını belirtti. Bu kararın suçsuz ve masum olduklarına vurgu yapmak için verildiği öğrenildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

MHP yönetiminde dikkat çeken ayrıntı

MHP yönetiminde dikkat çeken ayrıntı