23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,919 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

KOZ GÜNDEME GETİRDİ RANT MECLİSTE ENGELLENDİ!

KOZ gündeme getirdi rant mecliste engellendi!

Gebze ilçesinde yapılması planlanan mermerciler borsasını Kocaelikoz gündeme taşımış, arazinin peşkeş çekildiğini duyurmuştu. Cumhuriyet Halk Partisi, Büyükşehir Belediyesi Meclisinde söz konusu arazinin üzerine yapılması düşünülen mermerciler borsasının durdurulması için şerh koydu

13 Ekim 2017 Cuma 10:32 Güncel
TAŞDEMİR ŞERH KOYDU
Gebze ilçesi Pelitli Mahallesinde yapılası düşünülen mermerciler borsasıyla ilgili konuyu gündeme taşımıştık. Fuar alanının bin 200 dönüm arazi üzerine yapılacağını ve arazinin peşkeş çekildiğini gündeme taşımıştık. 

Gebze’deki bu arazi üzerine yapılması planlanan fuar alanı İstanbul’da bulunan Doğal Taşçılar Derneği üstlenmişti. İstanbul Doğal Taşçılar Derneği ilk olarak Gebze bölgesinde Fuar alanı yapmak için 2009 yılında Dilovası’na 1800 dönüm araziyi kapatmak istediler. Dönemin Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve dönemin AK Parti Kocaeli Milletvekili Eyüp Ayar bu fuarın Dilovası’nda kurulmasına karşı çıkmışlardı. 

Ayar ve Yaman’ın gerekçesi, Gebze artık nefes alamıyor, bu sanayi bölgesiyle bölge iyice çıkmaza gireceğiydi. Cemil Yaman ve Eyüp Ayar’ın o dönem 1800 dönüm arazi üzerine kurulması planlanan, içerisinde mermercilerinde bulunacağı bir nevi sanayi bölgesi olacak alana izin vermediler. 

Büyükşehir Belediyesi projeyi iptal etmişti. Kocaeli Büyükşehir Belediye meclisinde konuyu gündeme taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Taşdemir arazinin peşkeş çekildiğini ifade ederek Fuar alanının yapımına şerh koydu.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Adaylar yine yargıya gidiyor!

Adaylar yine yargıya gidiyor!