20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KOÜ’DEKİ GİZLİ KAMERA SKANDALINDA HÜLAGÜ’NÜN BİLGİSİNE BAŞVURULACAK

KOÜ’deki gizli kamera skandalında Hülagü’nün bilgisine başvurulacak

2014 yılının Haziran ayında patlak veren Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’ndeki gizli kamera skandalı ile ilgili en son duruşma dün görüldü. Duruşmada Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün tanık olarak dinlenmesi için mahkemeye çağrılmasına karar verildi.

25 Ocak 2017 Çarşamba 17:04 Güncel

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde 2014 yılının Haziran ayında hastane yönetimi tarafından çalışanların ofislerine gizli kamera yerleştirildiğinin ortaya çıkması üzerine Danıştay tarafından açılan davanın görülmesine devam edildi. Skandal olayda yangın dedektörlerinin içine gizli kamera yerleştirildiği ortaya çıkmıştı. Olay, hastane yönetiminin morgda çalışan hastane personeli Celil Baş’ı işten çıkarması ile gün yüzüne çıkmıştı. 


KABUL ETTİLER AMA CEZA ALMADILAR
İşten çıkarılan Celil Baş’ın hastane yönetiminden şikayetçi olması üzerine Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından soruşturma açılmış ve bu soruşturma kapsamında verdikleri ifadelerde hastane yöneticileri kamera koyduklarını kabul etmişlerdi. Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açılan soruşturma sonucunda sorumlulara bir ceza verilmemesi üzerine işten çıkarılan Celil Baş konuyu Danıştay’a taşımıştı.


HASTANE YÖNETİMİNDEN 3 KİŞİ
Danıştay 1. Dairesi konuyla ilgili dava açılması kararını verdi. Danıştay kararı uyarınca Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yöneticilerine karşı açılan dava, Kocaeli 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı. Basına kapalı gerçekleşen duruşmada eski Başhekim Nazım Mutlu, Hastane Müdürü Öznur Gezer ve hastanenin güvenliğinden sorumlu müdür Yunus Taş’ın sanık sıfatıyla yargılanmasına devam ediliyor.


REKTÖR VE ESKİ BAŞHEKİM MAHKEMEYE ÇAĞRILDI
Kocaeli 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam eden davanın son duruşması dün gerçekleştirildi. Hastane Müdürü Öznur Gezer, savunmasında gizli kameraların kamusal alanlarda olduğunu beyan etti. Sorumlu müdür Yunus Taş ise kameraların güvenlik nedeniyle takıldığını yineledi. Mahkeme eski Başhekim Nazım Mutlu’nun bir sonraki celsede hazır olmasını, KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü’nün ise  tanık olarak dinlenmesi için bir sonraki celseye çağrılmalarına karar verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kontrolünü kaybeden sürücü mezarlığa uçtu

Kontrolünü kaybeden sürücü mezarlığa uçtu