22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,962 TL
  • 4,651 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

KÖPEĞE ELLERİYLE SU İÇİREN TEMİZLİK GÖREVLİSİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Köpeğe elleriyle su içiren temizlik görevlisi ödüllendirildi

Köpeğe elleriyle su içiren temizlik görevlisi ödüllendirildiDerince Belediye Başkanı AK Partili Ali Haydar Bulut, çeşmenin yanına yaklaşan sahipsiz köpeğe elleriyle su içiren temizlik görevlisi Yılmaz Duran'ı davranışı nedeniyle çeyrek altınla ödüllendirdi. Yılmaz Duran ödülle hayvanlara yiyecek alacağını söyledi.

26 Temmuz 2017 Çarşamba 14:55 Güncel
Dün, Kocaeli'de hava sıcaklığı 34 dereceye ulaşırken, Derince Belediyesi'nde temizlik görevlisi olarak çalışan Yılmaz Duran, Yenikent Mahallesi'nde parkta temizlik yaptığı sırada yanına yanaşan sahipsiz köpeğe elleriyle su içirdi. Yılmaz Duran'ın çeşmeden avucunun içerisine su doldurarak köpeğe su içirdiği sırada çekilen görüntüleri izleyenler takdir etti. Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut temizlik görevlisi Yılmaz Duran'ı davranışı nedeniyle tebrik ederek, çeyrek altınla ödüllendirdi.

 'ÖDÜLLE HAYVANLARA YİYECEK ALACAĞIM'

Köpeği gördüğünde susadığını anladığını söyleyen Yılmaz Duran yaşadıklarını şöyle anlattı: "Köpeğin ağzından su geliyordu ve susadığını anladım. O bölgede 4 aydan beri çalışıyorum ve o köpek 4 aydan beri yanımdan ayrılmaz. Mecbur kaldım, baktım ki ağzından su gelmişti kap bulamayınca elimle su verdim. Sadece o gün değil, devamlı yemeğini suyunu veririm. Çocukluktan gelme bir hayvan sevgisi var bende. Bunlar aç kaldığı zaman bana vicdanen bir sıkıntı basıyor. Ben bunu ödül için yapmadım, başkan beye teşekkür ediyorum ve ödülle de hayvanlara yiyecek alacağım."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

eylül

26 Temmuz 2017 Çarşamba 16:55

ödül olarak çeyrek altın verileceğini okuyunca içimden kesinlikle o vatandaş bununla da mama alır demeye kalmadan mama alacağını okudum. gerçek bir insan ve hayvansever işte. lütfen biraz barınakları da gezelim çok perişanlar zavallı hayvanlar.

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

141 firma KOTO'dan atıldı

141 firma KOTO'dan atıldı