22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,943 TL
  • 4,651 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

KOCAELİ’NİN İSTİHDAM RAKAMLARI NEYİ AÇIKLIYOR?

Kocaeli’nin istihdam rakamları neyi açıklıyor?

Kocaeli Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfının (TEPAV) araştırmasına göre, istihdamı en çok artan il oldu. Ancak Kocaeli’de bir işe 5.000 kişinin başvurması tablonun göründüğü gibi olmadığını açıklıyor.

23 Şubat 2017 Perşembe 10:02 Güncel

TEPAV'ın "59. İstihdam İzleme Bülteni" yayımlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kasım 2016 verileri kullanılarak hazırlanan bültende, sigortalı ücretli istihdamı, kadın istihdamı, iş yeri, esnaf, çiftçi ve kamu çalışanı sayısında aylık ve yıllık en fazla artış gösteren iller ve sektörler incelendi. 


EN ÇOK KOCAELİ'DE ARTTI 
Buna göre, bir yıllık dönemde istihdam 140 bin azaldı. İmalat sanayisinde kayıtlı istihdam bir yılda 58 bin kişi gerilerken, istihdamı en çok artan il ise Kocaeli oldu. Söz konusu dönemde imalat sanayisinde kadın istihdamının 19 bin azaldığı görüldü. 


5 BİN KİŞİ BAŞVURDU
İstihdamın en çok arttığı il Kocaeli olmasına rağmen Kocaeli’de Ford Otosan’ın işçi alımı için verdiği ilana 5 bin kişi başvurdu. Bu rakamlar tablonun pekte iyi olmadığını ortaya koyuyor. En çok istihdam artan il Kocaeli’yken ve bir iş ilanına Kocaeli’de 5 bin kişi başvuruyorsa, diğer illerdeki durum nedir gelin bir de bu açıdan düşünün…

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Tübitak personelleri adliyede

Tübitak personelleri adliyede