19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KOCAELİ’DEN GİDİP PKK’LI TERÖRİSTİ HASTANEDE TEDAVİ ETTİRMİŞ!

Kocaeli’den gidip PKK’lı teröristi hastanede tedavi ettirmiş!

Gebze’de ikamet eden bir kişini sahte kimliklerle PKK’lı bir teröristi İstanbul’da hastanede tedavi ettirdiği ortay çıktı.

06 Ekim 2017 Cuma 09:18 Güncel
Kırsal alanda yaralanan PKK’lı teröristlerin İstanbul’a getirilip tedavi ettirildiği ortaya çıktı. Akşam Gazetesi’nden Devrim Tosunoğlu’nun haberine göre, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK terör örgütünün kırsal alanda yaralanan veya hastalanan PKK militanlarının İstanbul’daki hastanelerde tedavi edildiğini tespit etti. Terör polisi, PKK’nın tedavi timinde bulunan Adem K., Ramazan Y. ve Şevket K.’yı teknik ve fiziki takibe aldı. 

SURİYELİ KIZIN KİMLİĞİ ÇIKTI 
PKK’nın şehir bağlantısını sağladığı tespit edilen 3 kişinin HTS kayıtları, telefon irtibatları ve hastanelerin kamera görüntüleri incelemeye alındı. Çalışmada biri kadın 2 teröristin Avrupa yakasındaki özel hastanelerde tedavi ettirildiği belirlendi. Kadın teröristin omzundan yaralandığı, tedavi için de Adem K. ile irtibata geçtiği tespit edildi. Adem K.’nın Gebze’den sık sık İstanbul’a gelerek sahte kimliklerle Suriyeli bir akrabası gibi PKK’lı kadını tedavi ettirdiği belirlendi. 


HEPSİ YAKALANDI

İstanbul Terörle Mücadele operasyon timleri ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul’da 10 ayrı ilçede 13 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda yakalanan 5 kişi gözaltına alındı, teröristler Adem K., Ramazan Y. ve Şevket K. tutuklandı. Polis PKK’lı kadın teröristi tedavi eden 1 doktor ve 2 hastane çalışanı, ’tedavilerine yardım ettikleri kişinin terörist olduğunu bilmediklerini’ söyledi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Talihsiz Edanur’a devlet sahip çıktı!

Talihsiz Edanur’a devlet sahip çıktı!