20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,925 TL
  • 4,610 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

KOCAELİ’DE VERİ MERKEZİNE GİREN ASKERLERİN DAVASINDA 3 TAHLİYE

Kocaeli’de veri merkezine giren askerlerin davasında 3 tahliye

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Turkcell'in Gebze Veri Merkezi'ne girerek, iletişimi kesmeye çalıştıkları iddia edilen sanıkların yargılandığı davada kişi tahliye edildi

16 Ekim 2017 Pazartesi 15:34 Güncel
15 Temmuz darbe girişimi sırasında Turkcell'in Gebze Veri Merkezi'ne girerek, iletişimi kesmeye çalıştıkları iddia edilen sanıkların yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya meslekten ihraç edilen sanıklar Gebze Jandarma Komutanı Yüzbaşı Abdülkadir Öz, üsteğmenler Arda Uzun ve Emrah Ercenik, teğmenler Bülent Coşkun, Mehmet Özen ve Suat Selçuk, astsubaylar Cihat Akmeşe, İsak Batır, Mahmut Kahveci, Osman Horat ve Salih Topuztaş, Başçavuş Doğan Çeliktaş, eski öğretmen Vedat Çetin ile avukatlar katıldı.

Tutuklu sanıklardan Doğan Çeliktaş, kendisine verilen emir doğrultusunda Turkcell'in Gebze Veri Merkezi'ne gittiğini belirterek, buraya gitmeden önce de kendilerine bir görev emri verildiğini hatırladığını söyledi. Sanıklardan Cihat Akmeşe, darbeci ve örgüt üyesi olmadığını, İsak Batır ise hiçbir şekilde darbe teşebbüsü içerisinde bulunmadığını, Salih Topuztaş da darbeye karışmadığını ileri sürerek, tahliyelerini talep etti.

Mahkeme heyeti, dijital materyallerin incelenmesinin tamamlanmasına hükmederek, tutuklu sanıklar Cihat Akmeşe, İsak Batır ile Salih Topuztaş'ın üzerlerine atılı suçların vasfının değişme ihtimali, tutuklulukta geçirdikleri süre ve mevcut delillerin durumunu dikkate alarak, adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliyelerine, diğer sanıkların tutukluluk halinin devamını kararlaştırıp duruşmayı erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Hükümetten taşeron işçiye yine umut…

Hükümetten taşeron işçiye yine umut…