22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,943 TL
  • 4,651 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

KOCAELİ TÜRK OCAĞI GENÇLERİNDEN TÜRKÜ GECESİ

Kocaeli Türk Ocağı Gençlerinden Türkü gecesi

Kocaeli Türk Ocağı gençlerinin oluşturduğu Türk Seven Kardeşler Korosu emeği ile hazırlanan özel bir Türkü gecesi gerçekleştirildi.

21 Ocak 2017 Cumartesi 17:30 Güncel

Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde bulunan Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir’in yanı sıra Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Nihat Yıldız ve yönetimi ile, , Milliyetçi Hareket Partisi İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Nurdoğan Erkul , Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı Tüm şube temsilcileri ile , Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Çetin Gürol , çok sayıda köşe yazarı ve gazeteci ile , ADD eski Kocaeli Şube Başkanı Taylan Katak, Türk Eğitim Sen Eski Şube Başkanı Süleyman Pekin, Yesevi Ocağı Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği Kocaeli Şube Başkanı Engin Sönmez, Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin Sönmez , Kocaeli Aile Hekimleri Derneği Başkanı Recep Pehlivan , Turancı hareket platformu başkanı Ömer Faruk Ayvazoğlu ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.


DEMİR: TÜRKÜLERLE YAŞAYAN İNSANLARIZ
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk , Alparslan Türkeş , Muhsin Yazıcıoğlu , Fırat Yılmaz Çakıroğlu , 20 yanvar bakü katliamı şehitleri , tüm Asker , Polis ve terör saldırılarında şehit olan vatandaşlarımız için edilen duaların ardından , programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, “  Türk Milleti olarak yaslarımızı, düğünlerimizi, muştularımızı türküleriyle yaşayan insanlarız. Atatürk’ün izinden giden Türk Milliyetçisi gençlerimizin nitelikli , yetenekli , Ahlaklı ve fikrinde sağlam gençler olduğunu herkese göstermek için bir araya geldik. Bugün Elbab da yine şehitlerimiz var , bu topraklarda olduğumuz sürece hep düşman bizi rahat bırakmayacak ama bizde onlara fırsat vermeyeceğiz. Varlığımız Türk Varlığına Armağan olsun diyengençlerimizin kültürel faaliyetlerde de ne emekler verdiğini görün istedik. Burada sizlerin huzuruna çıkacak olan kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum” tüm şehitlerimize yüce Allah’dan rahmet ailelerine sabır ve baş sağlığı diliyorum dedi.
 

“KALP GÖZÜNÜZLE GÖRÜNÜZ”
Biz Dünyaya sadece doğup büyümeye, mevki ve makamlara oturmaya , kredi taksidi ödeyip karın doyurmaya gelmedik diyen Demir, “  Türk Milleti’nin üzerinde büyük sorumluluklar var. Hergün yeni bir gayret ve hizmetin içerisinde olmaya devam edeceğiz , Bizi kalp gözünüzle duyunuz. Bu millete sevdalı gençler yetiştirmenin çabası içerisindeyiz. ”ifadelerini kullandı.  Türk Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir’in ardından Türk Diyanet Sen üyesi Şerif Hüseyin Ayaz tarafından dualar edildi. Ardından program hüzünlü türküler ile başladı.


Tertiplenen Konser şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile Azerbaycan Türklerinin kahramanları Ramil Seferov ve Mübariz İbrahimova ithaf edildi.


TÜRKÜLER SESLENDİRİLDİ
Herkesin çok beğendiği gecede Hasan Yağız ve Mesut Çakır türkülerini seslendirmesinin ardından kürsüye Onur Gülen – Onur Gülkan ikilisi, Şerafettin Yıldız, Şair Eyüp Cüce, Saltuk Gazi Sesigüzel, Osman Sayar, Hasanzade Elnur ve koro çıktı. Koronun muhteşem Türküleri sonrasında program sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bakan açıkladı; Yetki belgesi olmayan 2. el otomobil satamayacak

Bakan açıkladı; Yetki belgesi olmayan 2. el otomobil satamayacak