21 Kasım 2017 Salı

  • 3,927 TL
  • 4,610 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

KOCAELİ KAYA FİNA HOLDİNG İÇİN DENİZLİ DE GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURUYOR!

Kocaeli Kaya Fina Holding için Denizli de Güneş Enerjisi Santrali Kuruyor!

24 Mart 2017 Cuma 15:07 Güncel

Fina Holding şirketlerinden Balres Elektrik Üretim A.Ş Denizli ili Honaz ilçesi Kocabaş mevkiinde 5MWe lık yeni santralinin inşasına Kocaeli Kaya Şirketler grubuna bağlı Glokal Mühendislik A.Ş  ile başladı. Tesiste 8.900.000 kilovatsaat elektrik üretimi planlanıyor..

 

Projenin 5 ay gibi bir sürede geçici kabule hazır hale gelmesini planlayan Kocaeli Kaya Şirketler grubu ayrıca kendi yatırım şirketi olan İmad Enerji A.Ş nin de bu yıl içinde 10MWe yatırım yapacağını, bu yatırımın ilk 3MWe Erzincan da, 2MWe sinin ise Balıkesir’de olacak şekilde planlandığını belirtti.

 

Grubun 1961 yılından bu yana başarı ile pek çok alanda büyük projelere imza atması, GES sektöründe de güvenli bir şekilde ilerleyeceklerini gösteriyor. Bu amaçlar TSE Güneş Enerjisi Hizmet yeterlilik belgesini alan Kocaeli Kaya santral fizibilitesi için sektörde kurulmuş yada kurulacak olan santral analizinin profesyonelce ve yurtiçi-yurtdışı labaratuvarlar ile akredite bir şekilde yapılması amacı ile  2016 yılı başlarında başladıkları çalışmaları tamamlamak üzere olduklarını belirtiyorlar.

 

Şirketler grubu, müşterilerine güneş enerjisi santralinin alım garantisi verilen 10 yıllık hizmet ömrü boyunca geliştirme, finansman, mühendislik, satın alma, kurulum ve işletme & bakım-onarım faaliyetlerinde çözüm sunmaya devam ediyor.  Firmanın 56 yıllık elektrik taahhüt sektörü tecrübesini Güneş Enerji Santrallerine de yansıttığı, kısa zamanda yaptığı sözleşmelerden anlaşılıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kütüphane Haftası 27 Mart Pazartesi günü başlıyor

Kütüphane Haftası 27 Mart Pazartesi günü başlıyor