18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KOCAELİ EMLAKÇILAR ODASI SON SÜRAT ÇALIŞIYOR

Kocaeli Emlakçılar Odası Son Sürat Çalışıyor

İlimizde geçtiğimiz yıl kuruluşunu tamamlayan Kocaeli Emlakçılar Odası, kuruluşunun üzerinden henüz yedi ay geçmiş olmasına rağmen önemli işlere imza attı.

04 Nisan 2017 Salı 16:41 Güncel

Odanın kuruluş çalışmalarının yanı sıra Emlak standartlarının belirlenmesi ve Emlak Müşavirliği Kanununun çıkarılması ile alakalı neredeyse Ankara’dan bu tarafa gelmediler. Kanun taslağı üzerinde Hem Gümrük Ticaret Bakanlığı hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlıkları nezdinde yürüttükleri çalışmalarla sona doğru yaklaştılar.

 

Bakanlıklar ile yapılan görüşmeler hakkında ilimizin bürokratları ve ilgili birimleri ile de sık sık görüşmeler yaparak kanun taslağına gerekli katkıyı sunmaya gayret ettiler. 

Bu çerçevede Başkan Ahmet Pekin beraberinde oda yöneticileri olmak üzere Gölcük Tapu Müdürü İrfan Aydını da makamında ziyaret ederek sektör ile ilgili gelişmeleri ve yapılması gerekenleri istişare etme imkânı buldular. Bundan önce diğer ilçelerde yapılan ziyaretler ve çalışmalar bundan sonra da aralıksız devam edecek gibi gözüküyor. 

 

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin yaptığı açıklamada, maalesef sektörümüz ile ilgili problemler bugüne kadar çözüme kavuşturulamamış. Sektörümüz için öncelikle ilimizde bir Emlakçılar Odasının kurması gerekiyordu. Odamızı meslektaşlarımızın üstün gayreti ve desteği ile kurduk. Şimdi sıra sektörel olarak ihtiyacımız olan Emlak Müşavirliği Kanununun çıkarılmasına geldi. Çalışmalarda sona gelindi. Ancak ülkemizin öncelikleri her geçen gün değişiklik arz ediyor. Bu yüzden öyle zannediyorum ki referandumdan sonra bu kanun meclisten geçecek ve ilk olarak kanunun uygulanacağı pilot illerden birisi olacağız. Bu yöndeki çalışmalarımız ile ilgili yakın ilişkilerimizin olduğu kurum ve kuruluşları ziyaret ederek bu konu ile ilgili görüş alışverişinde bulunuyoruz dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

GÜLEN  NEREDEYSE CUMHURBAŞKANI OLUYORDU!

GÜLEN NEREDEYSE CUMHURBAŞKANI OLUYORDU!