22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,960 TL
  • 4,654 TL
  • 163,77 TL
  • 104.886
KOCAELİ 28°

KOCAELİ BİRLİK SPOR ADIYLA DOLANDIRICILIK!

Kocaeli Birlik Spor adıyla dolandırıcılık!

Kocaeli Birlik Spor tarafından yapılan açıklamada kulüp isminini kullanarak dolandırıcılık yapanlara karşı dikkatli olunması istendi. İşte o açıklama...

01 Temmuz 2017 Cumartesi 13:15 Güncel
Kamuoyuna ve Basına;
Kocaeli Birlik Spor Kulübü olarak; kurumumuza gelen telefonlardan öğrendiğimiz "dolandırıcılık girişimleri" hususunda sporcu velilerinin dikkatli olmaları adına bu açıklamayı yapma gereği duymaktayız. Edindiğimiz bilgilere göre; kimlikleri henüz belli olmayan kişiler tarafından sporcu velileri aranarak kulübümüzde oyuncu seçmesi yapılacağı, katılmak için verdikleri banka hesap numarasına bir miktar para yatırmaları halinde çocuklarının geleceğinin parlak olacağı söylenmektedir. Verdikleri hesap numarasına para yatırılması konusunda ısrarcı olunması üzerine durumdan şüphelenen bazı veliler Alt Yapı Koordinatörlüğü’müze ve kulüp yönetimimize ulaşarak durumu anlatmışlardır.
Piyasada çeşitli dolandırıcılık yöntemleri kullanılarak vatandaş mağdur edilmektedir. Bu tuzaklardan bir tanesi de Kulübümüzün adı kullanılarak yapılmak istenmektedir. Kocaeli Birlik Spor Kulübü olarak kulübümüzde oyuncu seçmesi yapılmayacağını, oyuncu daveti konusunda hiçbir velinin kulübümüz tarafından kesinlikle aranmayacağını belirtmek isteriz. Kulübümüze oyuncu davetinin Alt Yapı Koordinatörlüğümüzün ve Oyuncu İzleme Birimimizin tasarrufunda, antrenörlerimizin daveti ve yönetimimizin onayıyla yapıldığını, “seçme” adı altında bir organizasyonumuz olmadığını, “böyle bir organizasyon yapma kararı aldığımızda duyurusunu kulübümüzün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyuracağımızı bir kez daha vurgulamak isteriz.
Sporcu velilerinden bu konuda hassas davranmalarını, kendilerini arayıp para isteyen ve yanlış yönlendiren kişi ya da kişileri güvenlik güçlerine ihbar etmelerini rica ederiz.
Kocaeli Birlik Spor Kulübü Yönetimi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Adaleti arayan cesur milyonları karşılamaya hazırlanıyoruz

Adaleti arayan cesur milyonları karşılamaya hazırlanıyoruz