24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,926 TL
  • 4,653 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

KO-MEK’TEN KOCAELİ KİTAP FUARI’NDA ‘’BEN OKUDUM SEN DE OKU’’ PROJESİ

KO-MEK’ten Kocaeli Kitap Fuarı’nda ‘’Ben Okudum Sen de Oku’’ projesi

‘’Ben Okudum Sen de Oku’’ kitap değişim projesi kapsamında 9. Kocaeli Kitap Fuarı’ndaki KO-MEK standına gelenler en sevdikleri 3 kitabı değiştirebilecek

12 Mayıs 2017 Cuma 12:46 Güncel

Hediyeleşmek, beğendiğini paylaşmak, bilinenin bilinmesini öğrenilenin öğrenilmesini istemek yaşadığımız bu toprakların kültüründe vardır. Halk Üniversitesi KO-MEK'te bu fikirle yola çıkan kursiyerlerin ve personelin öncülüğünde, 9. Kocaeli Kitap Fuarı’na özel "Ben okudum sen de oku!" diyen herkesin katılımıyla "Büyük kitap değişim" projesi düzenliyor. 9. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan herkes, KO-MEK standında en beğendikleri 3 kitabı rastgele belirlenen bir başka okurun 3 kitabı ile değiştirebilecek. 

 

AMAÇ FARKLI DÜNYALARIN KEŞFİ
Böylece kitapseverlerin kendi okudukları ve beğendikleri kitapları, başka bir okurun kitapları ile değişerek; farklı kitapların okunması, kitap okuma bilincinin geliştirilmesi, sosyal birlikteliğin sağlanması ve farklı dünyaların keşfedilmesi amaçlanıyor. Kitap Fuarı süresince kursiyer şartı aranmaksızın tüm Kocaeli halkının katılabileceği proje hakkında KO-MEK kurs merkezlerinden ve www.komek.org sayfasından detaylı bilgi alınabilir.

 

ÖNEMLİ HUSUSLAR
Kitaplar; 7-12 yaş, 12-18 yaş ve 18 yaş üstü şeklinde gruplandırılmaktadır. Değişime konu olan kitaplar; okunan ve okuyucu tarafından "en beğenilen" 3 kitap olmalıdır ve getirilen 3 kitap yukarıda belirtilen kategorilerden yalnız birine ait olmalıdır. Deforme, yırtılma, karalanma olmamış kitaplar değişime getirilmelidir. Dergi, test-sınav kitapları, ders kitapları, ansiklopediler, yabancı dilde yazılı veya şiddet, terörizm içerikli kitaplar değişime getirilmemelidir. Değişime getirilecek kitapların, milli ve manevi hassasiyetlerimiz çerçevesi dışında olmaması gereklidir. 7 yaşından büyük herkes, KO-MEK kursiyeri olma şartı aranmaksızın projeye katılabilir. Değişilen kitapların içeriği, seçimi gibi konuların tüm sorumluluğu katılımcılara aittir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

TRAMVAY HAZİRAN’DA BİTECEK Mİ?

TRAMVAY HAZİRAN’DA BİTECEK Mİ?