21 Kasım 2017 Salı

  • 3,948 TL
  • 4,640 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

KİTAP FUARI'NDA HABER SİTELERİNE ERİŞİM YASAĞI MI UYGULANDI?

Kitap Fuarı'nda haber sitelerine erişim yasağı mı uygulandı?

Kocaeli Kitap Fuarı’nda vatandaşlara ücretsiz internet olanağı sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Barış ve Günaydın Kocaeli haber sitelerine girişini engelledi mi?

22 Mayıs 2017 Pazartesi 15:27 Güncel
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl düzenlediği 9. Kocaeli Kitap Fuarı dün sona erdi. 13-21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyan fuara bu yıl da ilgi yoğun ilgi gördü. Büyükşehir Belediyesi bu yıl kitap fuarınaı 727 bin 407 kişinin ziyaret ettiğini açıkladı. Kitap fuarına gelen misafirler için ücretsiz bir şekilde internet kullanımı olanağını sunuldu. Fuara katılan yayınevleri ve ziyaretçiler, ücretsiz internet kullanmak için wi-fi’ye bağlanarak telefon numarasını sisteme kaydedip, numaraya gelen SMS ile şifre alıp interneti kullandı. 

WEB SAYFA ENGELLEMESİ

Fakat bu ortak kullanılan internet olanağından faydalanan vatandaşlar, ilimizde yayın yapan bazı gazete ve internet haber sitelerine giriş yapamadığı öğrenildi. Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Barış ve Günaydın Kocaeli haber sitelerine girmeye çalışan vatandaşlar oldukça şaşırdı. Bu sitelere girmek isteyen kişilerin karşısına “web page blocked” yazısı çıktı. Karşılarında “web page blocked” yani “Web sayfa engellemesi” yazısını gören vatandaşlar, ‘acaba bu haber sitelerine ulaşım’ engellendi mi diye sordu.  Gerçekten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kitap fuarı alanında ilimizde yayın yapan bu üç haber sitesinin erişimini engelledi mi merak ediyoruz?

kocaeli kitap fuarı erişim yasağı kocaeli kitap fuarı erişim yasağı 1
kocaeli kitap fuarı erişim yasağı 3


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

"Gençlere sesleniyorum, başımıza icat çıkarın"