25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,63 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

KİMSE YOK MU DERNEĞİ ESKİ BAŞKANI FETÖ’DEN HAKİM KARŞISINDA

Kimse yok mu derneği eski başkanı FETÖ’den hakim karşısında

14 Mart 2017 Salı 23:27 Güncel

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan sigorta firması sahibi, Kimse Yok mu Derneği Eski Kocaeli Şube Başkanı, iş adamı Mevlüt Topçu hakim karşısına çıktı. Kocaeli Adliyesi 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen davada konuşan Topçu,” Kakao Talk’ı Etiopya’da bir müşterim vardı onunla görüşmek için yükledim. Bir görüşme yaptık. Sonra silmedim. Diğer programları kullanmadım” dedi.
 
Topçu,” İddianamede bulunan raporları kabul ediyorum. Görüşme kayıtlarım, tape kayıtları, HTS kayıtlarım, Bank Asya raporlarım hepsi doğrudur. Ancak tape kayıtlarında yer alan konuşmalarımın farklı anlam içerisinde bir araya getirildiğini düşünüyorum. Sadece suçlamayı sağlayacak konuşmalarım iddianamede yer almış. Diğer konuşmalarımın gönderilmediğini düşünüyorum. Kayıtlara ve hesap hareketlerine itirazım yok. Yalnız Bank Asya’da 2.6 milyarlık hesap hareketi konusunda şüphem var. Ben Işık Sigortanın da acentesiyim, bu yüzden Bank Asya hesabı açmam normal” dedi.
 
İfdesine devam eden Topçu,” Ben Kimse Yok Mu Derneği’ne hayır amaçlı 2009 yılında üye oldum. 2015 yılı Şubat – Aralık ayları arasında Kocaeli Şube Başkanlığı görevini yaptım. Şube statüsü ile çalıştığı için diğer şubelerden bağımsız hareket edebiliyorduk. Aralık ayında şubeyi kendi isteğimle kapattım. 2007-2014 yılları arasında KASİAD’a üye oldum. KASİAD’A üye olan herkes MARİFED’e otomatik üye oluyordu. Aktif bir üye değildim. Aktif olmayan üyeler, dernekten çıkartılmıştı. Sigortacılık ve emlakçılık yaptığım için üyeliğimi devam ettirdim. Böyle bir çok derneğe üye oldum. Bylock kullanmadım, yüklemedim. Kakao Talk’ı Etiopya’da bir müşterim vardı onunla görüşmek için yükledim. Bir görüşme yaptık. Sonra silmedim. Diğer programları kullanmadım” dedi.
 
Ardından duruşmaya tanıklık yapmak için gelen eski Bank Asya Çalışan H.E söz aldı. H.E mahkeme heyetine verdiği ifadede,” Sanık Bank Asya müşterimizdi. O zaman müdürümüz Bankanın Fettullah Gülen cemaatine ait olduğunu ve cemaatin içerisindeki iş adamlarına karşı öncelik sağlayacağımızı söylemişti. İl ve ilçelerdeki cemaat temsilcileri ağabeylerimize hürmet göstereceksiniz derdi. Sanığın da bu kişilerden olduğunu ve Kocaeli İlinde  örgüt içerisindeki mütevelli heyetinden olduğunu, özel kişilerden olduğunu söylemişti” diye konuştu. Kararını veren mahkeme heyeti Dijital veri inceleme raporlarının ve Bylcok sorgu raporlarının yeninden istenmesi talebi ile duruşmayı 13 Nisan 2017 tarihine erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Katırcıoğlu’ndan 14 Mart Tıp Bayramı kutlama mesajı

Katırcıoğlu’ndan 14 Mart Tıp Bayramı kutlama mesajı