23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,636 TL
  • 162,39 TL
  • 105.878
KOCAELİ 28°

KESK: VALİLİK VE EMNİYET TAHAMMÜLSÜZ DAVRANIYOR

KESK: Valilik ve emniyet tahammülsüz davranıyor

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Kocaeli'de polisin kadınlara dönük saldırısı KESK tarafından kınandı.

10 Mart 2017 Cuma 09:39 Güncel

Eğitim-Sen Kocaeli şubesinde yapılan basın açıklamasında, "Kocaeli Valiliğinin ve Emniyetinin muhalif olan her kesime bu tahammülsüz tutumunu kınıyor, temel insan haklarına özgürlüklere saygıya davet ediyoruz" denildi.

 

Basın açıklamasında metni okuyan KESK Dönem Sözcüsü ve Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Hicran Turan, valiliğin ve emniyetin tahammülsüz davranışına vurgu yaptı. Ülkenin çoğu yerinde sorunsuz bir şekilde eylem ve yürüyüşlerin gerçekleştirildiğini belirten Turan, "Önceki gün ülkenin farklı illerinde sorun yaşanmadan yapılan eylem ve etkinlikler burada da bir krize dönüştürülmüştür. Kocaeli valisinin ve emniyetinin tahammülsüzlük bir kez daha ortaya çıkmıştır. Sokağı kullanmak gibi en temel insan hakkı şiddetle sonuçlanmıştır. Bizler yaka paça tutularak, yerlerde sürüklenerek tekme tokat otobüslere doğru doldurulduk. Polis aracında da 'Kelepçe takarız' denilerek tehdit edildik. Sabaha karşı arkadaşlarını, yoldaşlarını bekleyen insanlara da öfkelerini kustular, gaz sıkarak tekrar gözaltı yapmak istediler" dedi.

 

'SAYGIYA DAVET EDİYORUZ'

Kocaeli Kadın Platformu'nun çağrısıyla gerçekleştirilmek istemem eylem 39 kişinin gözaltına alındığını belirten Turan, "Kocaeli Valiliğinin ve Emniyetinin muhalif olan herkesime bu tahammülsüz tutumunu kınıyor temel insan haklarına özgürlüklere saygıya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Lösemi hastası çocuklar için konser

Lösemi hastası çocuklar için konser