17 Kasım 2017 Cuma

  • 3,876 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KESK ÜYELERİ ANKARA’YA GİDİYOR

KESK üyeleri Ankara’ya gidiyor

Yaklaşık 5 milyon kamu çalışanını ilgilendiren toplu sözleşme süreci yarın başlıyor. İlimizden de KESK üyeleri toplu sözleşme süreci için yarın sabah Ankara’ya hareket edecek.

31 Temmuz 2017 Pazartesi 17:33 Güncel
Caner AKTAN - Yaklaşık 3.2 milyon memur ve 1.9 milyon memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri yarın başlıyor. Görüşmelerde 2018 ve 2019 yıllarında mali ve sosyal haklarında yapılacak iyileştirmeler masaya yatırılacak. İlimizde de KESK’e bağlı sendika başkanları görüşmeler için Ankara’ya gidecek.

AÇIKLAMA YAPILACAK
Yarın sabah İzmit’te yola çıkacaklarını belirten KESK Dönem Sözcüsü ve Tüm Bel Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş, “Toplu sözleşme görüşmeleri 15 gün sürecek. İlk hafta sonrası hükümet kararını açıklayacak. İkinci hafta sendikalar bu kararı değerlendirecek. Eğer anlaşma sağlanamaz ise uzlaşma kurulu devreye girecek. Uzlaşma kurulunun kararı nihai olacak. 11 kişilik bu heyetin 6’sı hükümet tarafından atanıyor. Bizler de bu süreci takip etmek için sendika başkanları olarak yarın sabah yola çıkacağız. Bakanlık önünde bir eylem ve basın açıklaması gerçekleştireceğiz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Minik Sudenaz toprağa verildi

Minik Sudenaz toprağa verildi