24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,939 TL
  • 4,698 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

KESK BÜYÜK YÜRÜYÜŞÜN STARTINI VERDİ

KESK büyük yürüyüşün startını verdi

KESK Kocaeli Şubeler Platformu; “İşimi Ekmeğimi Geri İstiyorum” mottosu ile İstanbul’dan Ankara’ya kadar yapılacak yürüyüş bugün Kadıköy’den başladığını duyurdu.

21 Aralık 2016 Çarşamba 15:00 Güncel

KESK Kocaeli Şubeler Platformu; “İşimi Ekmeğimi Geri İstiyorum” mottosu ile İstanbul’dan Ankara’ya kadar yapılacak yürüyüş bugün Kadıköy’den başladığını duyurdu. KESK’ e bağlı sendikaların başkanlarının katıldığı açıklamayı ise Tüm-Bel-Sen Şube Başkanı Erdal Karakuş okudu

 

KABUL EDİLEMEZ BİR UYGULAMA
Karakuş yaptığı açıklamada,” Bilindiği gibi 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından kamuda sayısı yüz bini aşkın çalışanın ihracı KHK’lar yolu ile gerçekleşmiştir. Bu İhraçların sadece %2,3’ü Konfederasyonumuz üyesi olmasına rağmen, bizlerin dışında faaliyet yürüten sendikalar bu konuda seslerini çıkartmamaktadır. Bizler, lanetlediğimiz ve tüm örgütümüz ile birlikte karşı koyduğumuz darbe girişiminin ardından devletin ve siyasetin bu kalkışmayı ve onların arkasında duranları araştırma, soruşturma, yargılama hakkını çok doğal bir hak olarak gördük. Ancak ne zaman ki siyasi iktidar, bu soruşturma zincirini FETÖ/PDY ekseninden çıkartıp, kendisi gibi düşünmeyen bütün muhalif kesimlere doğru yöneltince işte buna sessiz kalmamız beklenemezdi. İçinde üyelerimizin de olduğu bazı çalışanların, soruşturması dahi yapılmadan, hatta en temel hukuksal hak olan “neyle suçlandığını dahi bilmeden” ihraç edilmiş olması demokratik bir ülkede kabul edilemez bir uygulamadır” dedi.

 

ARAÇSIZ VE TAMAMI
Sözlerine devam eden Karakuş,” Bizler KESK olarak ihraç edilen arkadaşlarımızın özne olacağı ve “İşimi Ekmeğimi Geri İstiyorum” şiarı ile İstanbul’dan Ankara’ya yapılacak yürüyüşün startını bugün Kadıköy İskele Alanından başlatıyoruz. Bu yürüyüş, geçmişte yapılan benzer eylemlerden farklı olarak İstanbul-Ankara güzergahının “araçsız ve tamamının yürünmesi” şeklinde olacaktır. Yürüyüşçülerimiz ilk günün sonunda Kartal’da, ikinci günü sonunda Gebze’de, dördüncü günün sonunda Körfez İlçemizde olacaktır. Yürüyüş kolumuz İzmit Merkeze ulaşmadan önce ayrıntılı program, Platformumuz tarafından basınımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır. Kurulduğu günden bu yana, emeğe, ekmeğe, barışa, özgürlüğe ve demokrasiye sahip çıkma kararlılığından asla sapmayan konfederasyonumuz, ihraç edilen üyelerimiz için mücadele etmeye devam edecektir. Ülkemizin gerçek bir demokrasiye kavuşması da, gerçek sendikaların ve emek örgütlerinin, adalet ve eşitlik için mücadele etmesi ile sağlanacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Zeminin azizliğine uğradı

Zeminin azizliğine uğradı