18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KAYMAKAMLIĞA KOCAELİ'DE BAŞLAMIŞTI ESKİ VALİ TUTUKLANDI!

Kaymakamlığa Kocaeli'de başlamıştı Eski vali tutuklandı!

FETÖ'den gözaltına alınan Burdur eski Valisi Hasan Kürklü adliyeye sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklandı... Kürklü mesleğe Kocaeli'de başlamıştı.

10 Ekim 2017 Salı 21:10 Güncel
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü 'FETÖ/PDY' soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski vali Hasan Kürklü, cumhuriyet savcılığındaki sorgusunun ardından çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce ’silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklandı. Hasan Kürklü, işlemlerinin ardından Antalya Cezaevi’ne gönderildi.

Hasan Kürklü 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Kocaeli Kaymakam adaylığı ile göreve başlamıştı. Kürklü daha sonra Boğazkale, Acıgöl, Yayladere Kaymakamlıkları, Kars, Burdur Vali Yardımcılıkları ve Yumurtalık, Şereflikoçhisar, Avcılar Kaymakamlıkları yaptı

2014-2016 yıllarında Burdur Valisi olan Hasan Kürklü, daha sonra merkez valisi olarak görevlendirilmişti. Kürklü, İçişleri Bakanlığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında 15 Eylül'de açığa alınmıştı..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

AKP İzmit'te icra kurulu belirlendi!

AKP İzmit'te icra kurulu belirlendi!