19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

KARDEŞİNE HAYAT VERDİ

Kardeşine hayat verdi

Körfez'de oturan Yeşilmen ailesinin böbrek hastası olan kızları, kız kardeşinin verdiği böbrekle yeniden hayat buldu. İki yıldır diyalize giren Filiz Yeşilmen, kardeşi sayesinde yeniden doğduğunu söyledi.

02 Kasım 2016 Çarşamba 11:41 Güncel

Körfez Tütünçiftlik Güney Mahallesi Nur Sokak No 6’da yaşayan Kadriye ve Doğan Yeşilmen çiftinin 3 çocuğundan biri olan Filiz Yeşilmen (29), 2 yıl önce böbreklerinden rahatsızlandı. Yapılan muayeneler sonrasında iki böbreği de çalışmayan Filiz Yeşilmen, dializ tedavisi görmeye başladı. Ablasının yanından hiç ayrılmayan ve çektiği sıkıntıları gören Yeliz Yeşilmen (26), böbreklerinden birisini vermek istediğini söyledi.

 

AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ
Bunun üzerine yapılan tetkikler sonrasında genç kızın böbreğinin ablasına tam uyum sağladığı belirlendi. İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde yapılan operasyonla, Yeliz bir böbreğini ablası Filiz’e verdi. Başarılı geçen ameliyat sonrasında dializ makinasına girmekten kurtulan Filiz, adeta yeniden doğarken, 3 aylık kontrol ve uyum sürecinin ardından normal hayatını yaşamaya başlayabilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Trafikte bunları yapanlar yanacak; 5 bin lira para cezası ve 8 yıl hapis

Trafikte bunları yapanlar yanacak; 5 bin lira para cezası ve 8 yıl hapis