22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,963 TL
  • 4,651 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

“KARAOSMANOĞLU İÇİN NEDEN GEREKEN YAPILMADI?”

“Karaosmanoğlu için neden gereken yapılmadı?”

Kocaeli Halkevleri yöneticisi Uğur Akalın, Büyükşehir Belediye’sinin Sayıştay raporlarına göre başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun büyük yolsuzluk ve usulsüzlük içinde olduğunu söyleyerek bir an önce hesap vermesi gerektiğini belirtti.

14 Kasım 2017 Salı 14:37 Güncel
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla adları yolsuzluk ve kent suçlarında geçen belediye başkanlarının görevlerinden istifa ettirildiği halde Karaosmanoğlu’na gerekenin yapılmadığını dile getiren Akalın, “Denetim raporlarında ihalelerde fesat ve yolsuzluklar saptandı. İhalesiz alımlar, kadrolaşma, gerici vakıflara tahsisler Sayıştay raporlarında da yer aldı. Sayıştay denetçileri belediye hesaplarında eksikler ve hatalar da tespit etti” dedi.


PİS KOKULAR GELİYOR

Akalın sözlerine şöyle devam etti, “Hak ediş ve teminat kesintilerinin olması gereken kalemlerde yer almaması, taşınmazların derneklere ücretsiz verilmesi, yandaş kadrolaşma, taşıt kiralama alımının ihale yerine doğrudan teminle yapılması Büyükşehir’deki pis kokulardan bazılarıdır. Biz Kocaeli’nin yolsuzluklarla yönetilmesine izin vermeyeceğiz. Yargıya müdahale ederek yargıdan kaçarak kurtulamazsınız.”Uğur Akalın

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nuhrunnisa

14 Kasım 2017 Salı 14:41

Gorup gorecegi en buyuk rutbe bu.Birakin ellemeyin adami)))

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Gencecik bir çocuğa çamur attılar

Gencecik bir çocuğa çamur attılar