25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

KARAALP TAZİYE İÇİN RUSYA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDE

Karaalp taziye için Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde

Abhazya’nın Türkiye Ticaret ve Turizm Temsilcisi Ruhi Karaalp, hain bir saldırı sonucu yaşamını yitiren Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u anmak için Rusya Konsolosluğu’na gitti

22 Aralık 2016 Perşembe 13:53 Güncel

Kocaelili iş adamı olan aynı zamanda Abhazya’nın Türkiye Ticaret ve Turizm Temsilcisi Ruhi Karaalp, Akmis Grup Genel Müdürü Olgun Aksoy’da gerçekleşen taziye ziyaretinde hazır bulundu. Karaalp ve Aksoy’a Abhazya’nın Türkiye Temsilcisi İnar Gitsba’da eşlik etti. Karaalp ve Aksoy, Rusya Konsolosluğu önüne çelenk koydular. Ardından ise Büyükelçilik içerisinde bulunan anma kürsüsüne geçtiler. Burada Karlov’un katledilmesinden sonra hazırlanan taziye defterini imzalayan Gitsba, Karaalp ve Aksoy Abhaz toplumu adına Karlov’un ailesine ve tüm Rusya halkına taziyelerini sundu.

 

ABHAZ TOPLUMU İÇİN ÖNEMLİ BİR İSİMDİ
Gerçekleşen ziyarette açıklama yapan Ruhi Karaalp, Karlov ile Abhazya, Türkiye ve Rusya ekseninde önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerini, kendisini Türkiye ve Abhazya sevdalısı bir kişi olduğunu vurgulayarak, “katledilmesinden dolayı derin bir üzüntü içerisindeyiz. Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum ailesine ve Rus halkına sabır diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bekaert grevinde FLAŞ gelişme..

Bekaert grevinde FLAŞ gelişme..