23 Ekim 2017 Pazartesi

KOCAELİ 28°

KARAALP: HİÇBİR ZAMAN EL AYAK ÖPMEDİK

Karaalp: Hiçbir zaman el ayak öpmedik

Sabiha Gökçen Havaalanı’na ilimizden yolcu taşımacılığı yapan ve bu alandaki boşluğu önemli ölçüde kapatan AKMİS Seyahat’in sahibi Ruhi Karaalp basın toplantısı düzenledi.

15 Ağustos 2017 Salı 11:15 Güncel
Karaalp'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Bildiğiniz gibi İzmitliyiz. Şirketimiz yaklaşık 7 yıldır Sabiha Gökçen'e hizmet etmekte. Birebir neden bu işlerin bu şekilde olduğunu açıklamak istedik. Havaalanlarıyla şehirler arası yolcu taşımacılığı bir genelgeye tabidir. 2010 yılında Kocaeli ve Sabiha Gökçen arasındaki kopukluğu gördüğümüz için bu işi yapmaya talip olduk. Mevzuatlara uygun taşımacılığımızı 7 yıldır sürdürüyoruz. Bu işi yapmak isteyen bir taşımacı kesinlikle bir belgesi olan bir uçak firmasıyla anlaşma yapmak zorunda. Havaalanın da size izin vermesi gerekiyor. Son iki yıldır havaalanında yoğun bir şekilde teamüllere uymayan insanlar türedi. 

PERSONELİMİZE SALDIRDILAR
Yaşanan sıkıntılarla ilgili 300'e yakın dilekçe vermişim. Hiçbir netice alamadık. Gizli bir el bu arkadaşları koruyor. Sonra bu arkadaşlar bize geldiler, 'bizimle baş edemezsiniz gelin birlikte hareket edelim' dediler. Pegasus Havaalanı ruhsatımızı askıya aldırdılar. Bu arkadaşlar o kadar güçlü iradeye sahipti ki kanuna uygun olmayan şekilde davranmaya devam ettiler. Orada illegal bir taşımacılık var, GBT'lerinde terör örgütü üyesi oldukları belli olan arkadaşlarla bize saldırmaya başladılar. Bizim yazıhanemize, personelimize saldırdılar. 

EKMEĞİMİZDEN OLDUK
Hukuk mücadelesini sürdürmeye çalıştık. Oradaki illegal taşımacılığı durduracakları yerde oklar bize döndü. Geçtiğimiz gün işletme müdürümüz bu insanların saldırısına maruz kaldı. Bunların bütün görevi bu. Bunun karşılığında da ücret alıyorlar. Hakkımızı ararken bir de ekmeğimizden olduk. Mevzuat değişikliğinie gidildi. Hiçbir gerekçesi olmadan girişimizi yasakladılar. AKMİS Seyahat'in fişinin çekilmesi gerekiyordu, şu anda fiili olarak durdurmuş durumdalar. Biz taşımacılığımızı yapabildiğimiz kadar yapmaya çalışıyoruz.” 

EL AYAK ÖPMEYİZ
 Albayraklar'ın akrabalarına ait olan Gökyüzü Turizm'in olduğu iddiaları ile ilgili ise Karaalp şunları söyledi: "Ben çok yakın bir zamana kadar Abhazya ticaret temsilciliğini gururla yapmaya çalıştım. Bu Rusya Türkiye krizinde ülke için faydalı şeyler yaptığımı düşünüyorum. Köken oradan gelince birşeyler yapmak istiyorsunuz. Bu durum birilerinin gözüne battı. Bizim şirketimiz birkaç soruşturma geçirdi. Bakanlık nezdinde bizim bütün evraklarımızı incelediler. Bizim hiç illegal işimiz olmuyor. Hiçbir grubun karşısında el ayak öpmüş değiliz. Soruşturabilir devletimiz isterse elbette. Sonrasında da bu olay oldu. Zamanlama manidar. İşimizin kapatılması benim de yargılanmam istenmiş. Bununla bu firmanın bir bağlantısı var mı?, yüzde yüz var diyemiyorsunuz. Arkadaki grup Albayraklar. Havaalanına giremeyeceğimize dair bize herhangi bir tebligat verilmedi. Bir haftadır bunu almaya çalışıyoruz. Uluslararası havaalanına 'ben sizi sokmuyorum' deme şansı yok. Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bu süreci en kısa zamanda çözmeye çalışıyoruz." 

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞME TALEBİ
 Karaalp, Kocaeli siyasetinden kendilerini arayan olmadığını da belirterek “Bakanımız aracılığıyla da bize bir dönüş sağlanmadı. İsterdik ki buranın firmaları olarak ellerinden gelen mutlaka bir şeyler vardır. Şu durumda insanın bir beklentisi oluyor. Keşke kentin büyükleri de bu duruma müdahil olsaydı. Kendi işimiz dışında da bir beklentiniz yok. Kişisel dostlarımızın da telefonla araması şık olurdu. Örf adetlerimizde de bu vardır. Duymadılar desem bunlar hep yazılıp çiziliyor. Bizim kişisel yakıtımız moralimiz. Onun dışında yapılabilecek şeyler zaten kısıtlıdır. Bakanımız bir ağabeylik yapsaydı sevinirdik. Ben haberi yoktur diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın adaletine inanıyorum. En ufak bir olayda bile olayları el atıp çözebilen bir insan. Gerekli girişimlerimizi yaptık Cumhurbaşkanımız ile görüşebilmek için. Yüzlerce insan çalıştırıyoruz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 7 Yorum

Gecmisten bir peraonel

16 Ağustos 2017 Çarşamba 15:43

Ve huve ala kulli şeyin kadirAllah herssye kadir dir.yarina birakir ama yanina birakmaz kimsenin

mk

16 Ağustos 2017 Çarşamba 05:39

Çok ağlıyorsun Ruhi efendi. Hak ettiğini yaşıyorsun. Sen kim, o kadar büyümek kim. Mafyacılık oynamaya benzemez bu işler.

Akmis degil Paramis

16 Ağustos 2017 Çarşamba 02:58

Sen kasim ayindan beri calisaninin maasini odeme , gazetecilere para yedir , herkese borcu tak ve hic bisey yokmus gibi hayatina devam et . Milletten aldiginiz ah'lar cikiyor karaalp ailesi. Onurluyuz gururluyuz ayaklari yapana kadar calisanlarin hakkini odeyin.

Anti ak

15 Ağustos 2017 Salı 21:27

Isımınız de manidar. Ak mis !!! Bu yüzden mi ç.b den veya bakandan ilgi alaka bekliyorsunuz ? Yazıklar olsun...

Kemal arik

15 Ağustos 2017 Salı 17:05

İlayi adalet zamanında izmitteki acenteletin müştetiletine biketi bizden alin taşıma ucreti ödemeyin dediniz milletin musterilerini caldin 25 tl yaptin ucreti harem 15 tl iken diydunuz milleti

Eski akmis personel

15 Ağustos 2017 Salı 12:58

İlahi adalet çok kişinin canını yaktın akmis daha cok cekeceksiniz

izmitli

15 Ağustos 2017 Salı 12:14

sayın karaalp sizi tanımam ancak yaşanan durumu takip ediyorum. Mağdur olduğunuzu söylüyorsunuz yanılmıyorsam konu adli makamlara iletildi. bundan sonraki süreç hukuk aşamasında takip edilecek ve bağımsız yargı kararını verecek. Şimdi size soruyorum. Bakanlarımızın, Milletverillerimizin, ve Cumhurbaşkanımızın başka işleri yokta sizin konunuzla neden ilgilensinler ki. Ülkemizin birçok sorunu varken sizin şirketinizin derdiyle uğraşsınlar. Tavsiyen hukuki süreci beklemenizdir.

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

48 yaşında kalbine yenildi

48 yaşında kalbine yenildi