23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,943 TL
  • 4,669 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

KANDIRA’DA DİLEK FENERİ ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ!

KANDIRA’DA DİLEK FENERİ ŞENLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ!

Dilek Feneri Şenliği’nin bu yıl 8.sini gerçekleştiren Kandıra MYO öğrencileri ve Kandıra halkı, çuval yarışı ve halat çekme yarışı yaptı. Şarkılar eşliğinde halay çekerek, dans etti. Dilek Fenerlerini uçurarak gece gökyüzünü ışıl, ışıl aydınlattılar.

19 Mayıs 2017 Cuma 16:18 Güncel

Kandıra Meslek Yüksekokulu (MYO)’da proje dersi kapsamında Öğr. Gör Emine Demircili öncülüğünde MYO öğrencileri; Alper Arkane, Mehmet Gürbüz, Resul Çiçek, Elif Çakıreri, Elif  Dağ, Goncagül Sarıdere, Seyit Güzel, Tolga Emlik, Gökhan Barkuz, Ozan Osmanoğlu, Nurşin Karaca, Gamze Gülmez, Şura Nur Acu, Gizem Kurt, Ayşenur Karataş, Tolga Tekin, Furkan Doğan’ında görev aldığı  dilek feneri şenliğinin 8.si başarıyla gerçekleştirildi.
Türk Hava Kurumu (THK) Kandıra Şubesi’nin de destek verdiği Fener Şenliği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Kandıra’daki pazar yerinin arkasındaki boş arazide gerekli önlemler alınarak gerçekleştirildi. Etkinliğe Kandıra Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ölmez, Kandıra MYO Müdürü Doç. Dr. Ümit Alnıaçık, Türk Hava Kurumu (THK) Kandıra yetkilileri, öğrenciler ve ilçe halkı da katıldı.


Programda açılış konuşmasını yapan Kandıra Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Ümit Alnıaçık; “Türk Hava Kurumu (THK) ve Kandıra MYO öğrencilerimizin ortaklaşa düzenlediği bu fener şenliği etkinliğinin her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla geçmesini temenni ederek emeği geçen tüm hocalarımıza, öğrencilerimize ve Türk Hava Kurumu yönetimine teşekkür ediyorum.  Dilek fenerlerinizi uçururken ülkemiz, milletimiz ve geleceğimiz hakkında iyi temennilerde bulunmanızı ve bu temennilerinizin gerçekleşmesini diliyorum” dedi.


Etkinliğe katılanlar arasında çuval yarışı ve halat çekme yarışı yapıldı, yarışmalarda birinci olanlara birer tane dilek feneri hediye edildi. Öğrencilerin de mini konser düzenlediği şenlikte; Şarkılar eşliğinde halay çeken, dans ederek doyasıya eğlenen MYO’lu öğrenciler ve Kandıra halkı gecenin sonlarına doğru hep birlikte dilek fenerlerinin fitillerini ateşleyerek havaya saldılar, Kandıra semaları bir anda ışıl, ışıl yanan fenerlerle kaplandı

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kandıra Cezaevi’nde intihar girişimi

Kandıra Cezaevi’nde intihar girişimi