21 Kasım 2017 Salı

  • 3,955 TL
  • 4,641 TL
  • 162,81 TL
  • 105.347
KOCAELİ 28°

İZMİTLİLER BAŞIBOŞ KÖPEKLERDEN BIKTI!

İzmitliler başıboş köpeklerden bıktı!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yerel seçimlerde yapılan anketlerde “Kocaeli’nin en büyük sorunu nedir?” sorusu sorulmuş, vatandaşlarda ‘başıboş köpekler’ cevabıyla herkesi şaşırtmıştı. Trafikten ve altyapıdan bile önce tuttukları bu sorun, yıllar geçmesi rağmen bir türlü çözülmedi. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde köpek barınağı kurulsa da başta İzmit sokakları olmak üzere nerdeyse her yer başıboş köpek yuvası haline geldi.

30 Eylül 2016 Cuma 11:03 Güncel

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yerel seçimlerde yapılan anketlerde “Kocaeli’nin en büyük sorunu nedir?” sorusu sorulmuş, vatandaşlarda ‘başıboş köpekler’ cevabıyla herkesi şaşırtmıştı.
Trafikten ve altyapıdan bile önce tuttukları bu sorun, yıllar geçmesi rağmen bir türlü çözülmedi.
Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde köpek barınağı kurulsa da başta İzmit sokakları olmak üzere nerdeyse her yer başıboş köpek yuvası haline geldi.


Özellikle Yenidoğan Serdar Mahallesi, Yahya Kaptan ve Umuttepe’de insan sayısı kadar artan köpekler vatandaşları çileden çıkarttı.


İşe yada okula gitmek için evinden çıkan vatandaşlar sokaklarda korkarak yürüdüklerini, gece havlayan köpeklerden uykularının kaçtığını, çocuklarının korkudan sokakta oynayamadığını söyleyerek şikayet ediyor.


Defalarda Büyükşehir ve ilçe zabıta ekiplerini aradıklarını ancak bir çözüm bulunmadığını ifade eden İzmitliler, “Başıboş hayvanların yakalanıp Umuttepe’ye bırakılması çözüm değil. Barınakların arttırılması ve denetlenmesi lazım” şeklinde konuşarak, yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyorlar

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

AK Parti’de FETÖ operasyonları Kocaeli’ye mi sıçrıyor?

AK Parti’de FETÖ operasyonları Kocaeli’ye mi sıçrıyor?