25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

İZMİT BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

İzmit Belediyesi meclis toplantısı yapıldı

İzmit Belediyesi Mayıs dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.

03 Mayıs 2017 Çarşamba 09:45 Güncel

Bu yıl 6-7-8-9 Temmuz tarihlerinde 9.su düzenlenecek olan Pişmaniye Festivali’nin yurt dışı ayağının Beyaz Rusya Cumhuriyeti Belarus Başkenti Minsk şehrinde yapılması teklifini yeniden değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Doğan, “ festivalin hem kültürel hem de ekonomik yönleri var. Bu seneki pişmaniye festivalini, bu seneye özel hizmet danışmanlığını yaptığımız kayyum atanan illerden birinde yapabiliriz.  Bununla ilgili kararı önümüzdeki günlerde vereceğiz” dedi.

 

 

SAĞLIK HİZMETLERİNE YER TAHİSİSİ

Mecliste, Yenişehir’deki mahalle konağının zemin katının bir bölümün 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak kullanılmak üzere Kocaeli Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi maddesi oybirliği ile kabul edildi. İzmit-Tepeköy Mahallesi’nde bulunan uygulama imar paftaları park kullanımındaki parselin yanından geçen 7 metre genişliğindeki imar yolunun kaldırılarak park alanına dahil edilmesini içeren İmar Planı değişikliği muhalefet şerhiyle, oyçokluğu ile kabul edildi.

 

YEŞİLOVA’YA DA MAHALLE KONAĞI YAPILIYOR

Yeşilova’da mahalle konağı yapılmasıyla ilgili İmar Komisyon’un raporu  üyelerce kabul edildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Yeşilova Mahallesi’nde uzun zamandır mahalle konağı yapmak istiyorduk. Yer konusundaki  sorunu çözerek projeyi bir an önce hayata geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Meclisin 2. Oturumunun 9 Mayıs Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Zeytinoğlu: “Türkiye’nin dış ticareti canlanma eğiliminde”

Zeytinoğlu: “Türkiye’nin dış ticareti canlanma eğiliminde”