20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,895 TL
  • 4,592 TL
  • 161,11 TL
  • 106.090
KOCAELİ 28°

İLKOKUL ÇOCUKLARI İŞTE BUNLARLA OYNUYOR!

İlkokul çocukları işte bunlarla oynuyor!

Karamürsel'de birçok ilkokulun çevresinde bulunan bakkallarda sustalı, yaylı oyuncak bıçakların satılması velileri çok rahatsız etmeye başladı.

10 Ekim 2017 Salı 11:17 Güncel
Karamürsel'de birçok ilkokulun çevresinde bulunan bakkallarda sustalı, yaylı oyuncak bıçakların satılması velileri çok rahatsız etmeye başladı. Küçücük çocuklar bu bıçakları alarak şiddet içerikli oyunlar oynadığı, ellerinde bıçaklarla bir birlerini tehdit edip, gasp etme oyunu oynayan küçük yaşta çocukların şiddete teşvik edilmesi birçok veli ve öğretmeni rahatsız olduğu belirtirdi.

Özellikle küçük yaşta çocukların ellerine aldıkları bu bıçakları sadece oyuncak olarak değerlendirerek birbirleri ile oynadığını belirten vatandaşlar, küçücük çocukların cebindeki üç beş kuruş haçlığı bu tür oyuncaklara verdiklerini ve bu oyuncak bıçakları okula getirdikleri söyledi.

Yetkililerin bu ve benzeri materyaller konusunda çalışma yapması isteniyor. Çocukların ileride şiddete meyilli bireyler olarak yetişmemesi için buna bezer oyuncakların çocuklara satışının yapılmaması için tedbir alınması şart.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Süt deposu ruhsatsız çıktı

Süt deposu ruhsatsız çıktı