23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,919 TL
  • 4,650 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

İLK KEZ KARLA TANIŞAN AFRİKALI ÖĞRENCİLER DOYASIYA EĞLENDİ

İlk kez karla tanışan Afrikalı öğrenciler doyasıya eğlendi

23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali için Afrika ülkesi Swaziland'dan Kocaeli’ne gelen 19 öğrenci, hayatlarında ilk kez karla tanıştı.

24 Nisan 2017 Pazartesi 14:18 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali için Afrika ülkesi Swaziland’dan gelen 19 öğrenci, hayatlarında ilk kez karla tanışmanın mutluluğunu yaşadılar. Aralarında Afrikalı öğrencileri misafir eden Türk öğrencilerin de bulunduğu 40 kişilik kafile, Festival sonrasında Kocaeli’nin kayak merkezi olan Kartepe’ye otobüsle gelerek karlı zemine ayak bastılar. Otobüsten inen öğrencilerin bazılar koşarak karların arasında kendini atarken bazı öğrenciler de hissettikleri soğuk hava karşısında tekrar otobüse geri döndüler.

 

İlk kez karla tanışan 19 Swazilandlı öğrenci, kendilerini misafir eden Türk öğrenciler ve velileriyle kartopu savaşı oynayarak kardan adam yaptılar. Kartepe’nin zirvesinde eğlenceli vakit geçiren Afrikalı öğrencilerden bazıları ilk kez kar gördükleri için şaşkın ama mutlu olduklarını, kara dokunmanın ise güzel ve soğuk olduğunu dile getirdiler. Afrika kafilesinin başında bulunan Fiona Payne Fitzpatrick ise karla tanışmanın ve Türk insanın sıcakkanlı misafirperverliğini görmenin kendileri için büyük bir şans olduğunu ve tekrar Türkiye’ye gelmek istediklerini ifade ettiler.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

"Çocuk gelin" davasını çocuklar yönetti