19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

HARUN ASLAN, 'MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR'

Harun Aslan, 'Meyve veren ağaç taşlanır'

Hatırlayacağınız üzere Kartepe İlçe Sağlık Müdürü ve Kartepe Halk Sağlığı Müdürü olan Harun Aslan hakkında gazetemize çok sayıda şikayet gelmiş ve biz de ‘Harun Aslan’ı kim koruyor?’ başlığıyla şikayetlere yer vermiştik. Konuyla ilgili gazetemizi arayarak hakkındaki tüm eleştirilere cevap veren Aslan, “Meyve veren ağaç taşlanır” dedi.

26 Ağustos 2017 Cumartesi 11:19 Güncel
“ÇALIŞMIYORLARDI”
Personel üzerindeki baskının sorumlu olduğu kuruluşlardaki başı boşluğa son vermesinden kaynaklandığını aktaran Aslan, “Mesai saatlerine uyulmadığı için sabah-akşam çalışma düzeni getirdim. Sabah istediği saatte işe gelip, akşam hasta yok diye mesai saatinden önce çıkan personel tabii ki bundan rahatsız oldu. Çünkü çalışmıyorlardı. Bizler devlet memuruyuz, görevi suiistimal etme lüksümüz yok. Yazdığınız gibi ‘Başka kimse yokmuş gibi Kandıra Toplum Sağlığı Merkezinde de görevlendirilmem’ hakkında benim bir talebim olmamıştır. Oraya vekaleten atandım ve bu zamana kadar harcırah olarak ödenen para 250 TL’yi geçmemiştir” dedi. 

“CEMAATE HİÇ GİRMEDİM”
İddia edildiği gibi Atatürk’e hakaret edip onun fotoğraflarını kaldırtma gibi bir durumun kesinlikle olmadığını, hatta makamında değişmeyen tek şeyin büyük Atatürk fotoğrafı olduğunu da ifade eden Aslan, Gülen Cemaatiyle de uzaktan yakından ilgisi olmadığını aktardı. Aslan, “Son dönemde insanlar birbirine çamur atmak için FETÖ’yü kullanıyor. Ben hiçbir zaman bu cemaat içinde yer almadım. Üniversite okurken de onların yurdunda değildim. Fatih Erkek Yurdu hala açık. Gidip bakabilirler öğrenim hayatım boyunca nerede kaldığıma”

“EK GELİR SAĞLAMIYORUM”
Şikayete konu olduğu gibi sağlık memurunu görev dışı kullanmadığını da sözlerine ekleyen Aslan, “Şoförümüz raporlu olduğu görevli sağlık memurumla beraber gitmemiz gereken yerlere beraber gittik. Arabayı bazen ben kullandım, bazen de o. Söylendiği gibi memuru şoför olarak kullanmam söz konusu değil. Ayrıca ben hacamat yapmayı biliyorum. Ailem, eşim, dostum istediği zaman onlara bu işlemi yapmamın neresi suç? Kimseden bu iş için ücret alıp ek gelir sağlamam. Hakkımdaki iddiaların birini bile ispatlasınlar istifa ederim. Benim arkamda kimse yok. Sadece verilen görevi layıkıyla yapmaya çalışıyorum” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

Mehmet Akif

27 Ağustos 2017 Pazar 16:33

Doktor Beyi çok yakında tanıyan biri olarak dualarımın yanında olduğunu bilmesini istiyor, vatan millet sevdalısı olduğuna şahit olduğumu ilan ediyorum.

Davut Doğrucu

26 Ağustos 2017 Cumartesi 22:30

Yazılanların fazlası var eksiği yok.bunlara birde yıllardır kamu için kiralanmış aracı tamamen özel işleri için kullanmayı da eklemek gerek.

Mehmet Akif

27 Ağustos 2017 Pazar 16:36

Davut Doğrucu ismin kullanan ama yalan söyleyen şahıs, ben iş yerimde bizzat bu şahsın çalışmalarına şahit oldum, kesinlikle bir sıkıntı görmedim. Doktor devletin bütün sıcakkanlılığını hastalara yansıtıyor. Belli ki kuyruğuna basmış...

Reis

26 Ağustos 2017 Cumartesi 22:14

Harun bey her zaman devletçi kisiligiyle taninir etrafinda.Mesaisini aksam 6 -6.5 ta bitirdigini yakin arkadaslari cok iyi bilir.Ayrica vatandasin dertleriyle cok yakindan ilgilenir ve cözmeye calisir.Onun icin makam degil devlet ve millet sevgisi ön plandadir..Eski düzen isteyen memur istifa etsin daha az mesai isteyen bir iste calişsın.Zira o gec gelip erken gitmek isteyenlerin yerine cok insan bulunur.Devletin işi yarim kalmaz..Devam hocam...YANINDAYIZ....

hasan akturk

26 Ağustos 2017 Cumartesi 12:13

kurumumuzda calısan doktorumuz kalıtelı bırı herkeze abla abı ılıskısıyle yaklasan ısını layıkıyla yapan yoneTıcı mudurumuzdur

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

AK Parti İzmit’e resmen aday oldu

AK Parti İzmit’e resmen aday oldu