23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

HAC KAYITLARINDA SON GÜN!

Hac kayıtlarında son gün!

2017 yılı hac kayıt yenileme işlemleri bugün sona eriyor. Peki Hac kuraları ne zaman çekilecek? Kaynak: Hac kayıtlarında son gün!

31 Ocak 2017 Salı 11:01 Güncel

2017 yılı hac kayıt yenileme işlemleri bugün sona eriyor. Peki Hac kuraları ne zaman çekilecek? 

Mukaddes topraklarda hac vecibesini yerine getirmek isteyen on binlerce hacı adayı ön kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini yerine getirdi. 31 Ocak tarihi ile son bulacak olan hac kayıt yenileme işlemleri sonrasında 2017 hac kura çekişi gerçekleştirilecek. Hacı adayları Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılacak olan açıklamayı bekliyor.

 

2017 yılı hac farizasını yerine getirmek isteyen hacı adaylarının ön kayıt ve kayıt heyecanı sona erdi. Hacca gitmek için ilk defa başvuran hacı adaylarının sayısı 335 bin olarak açıklandı. Kayıt yenileme işlemlerinin tamamlanması ile toplam başvuru sayısının 2 milyondan fazla olacağı düşünülüyor. Hacı adayları şimdi de 2017 Hac kura çekilişi hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıklama yapmasını bekliyor.

 

Yaklaşık 2 milyon hacı adayı hac kura çekilişinin zamanını merak ediyor. Bununla birlikte hac için Türkiye’ye ayrılan kota sayısının artırılması hacı adaylarını sevindirdi. Önceki yıllarda 74 bin olan hac kotasının Suudi Arabistan’ın politikası gereği 60 bine düşürülmesi ile üzülen hacı adaylarına bu defa sevindirici haber Diyanet’ten geldi.

 

HAC KONTENJANLARINDA ARTIŞ

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 yılı Hac Protokolü’ne göre hac için ayrılan kontenjan 80 bin olarak belirlendi. Bu sayede 20 bin hacı adayı daha mukaddes topraklara gidebilecek. Kaynak: Hac kayıtlarında son gün! 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Emeklilere promosyonların ödeneceği tarih açıklandı

Emeklilere promosyonların ödeneceği tarih açıklandı