25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

GÜZELOĞLU'NDAN İZMİT'İN KURTULUŞUNA İLİŞKİN MESAJ

Güzeloğlu'ndan İzmit'in Kurtuluşuna ilişkin mesaj

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu İzmit'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayımladı.

26 Haziran 2017 Pazartesi 11:15 Güncel
Sahip olduğu ekonomik, tarihi ve kültürel değerleri ile ülkemizin göz bebeği olan İzmit’imizin düşman işgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümünü hep birlikte kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz yüce milletimizin şanlı bir geçmişi, muhteşem bir tarihi vardır. Kurtuluş günlerimiz, işte böyle bir tarihin ürünü olmanın yanında, vatanın bölünmezliğinin dünyaya ispatıdır.

Kurtuluş Savaşı’nda tarihin en zor dönemlerinden birini yaşayan aziz milletimiz, ordusuyla tek yürek, tek vücut olmanın verdiği güçle eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergileyerek, hürriyetine sahip çıkmış ve ülkemizin her köşesinde şanlı bayrağımızı dalgalandırmıştır. Bu destan, birlik ve beraberlik ile kardeşlik duygularıyla kenetlenen bir halkın, her türlü yokluk ve zorluk karşısında bile neler yapabileceğinin en güzel kanıtıdır.

28 Haziran 1921, inancın, kararlılığın, azmin, birlik olmanın, yeniden doğmanın tarihidir. Vatan için siper edilmiş göğüslerin, kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla birleşmiş yüreklerin ve bağımsızlık yolunda kenetlenen ellerin tarihidir. 

Kendisinden sonra gelecek yeni nesillerin hürriyetlerini canından aziz sayan bir inancın bayraktarlığını yapmış bir millet olarak vatanımıza, milletimize, birlik ve beraberliğimize göz dikenlere tarihin her döneminde gereken dersleri vermesini bilmişizdir. 

Bu duygu ve düşüncelerle; bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü bize yeniden kazandıran ve kurduğu Cumhuriyet ile Türk Milleti’nin kaderini değiştiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor,  hizmet etmekten onur duyduğum tüm Kocaelili hemşehrilerimizin 28 Haziran Kurtuluş Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Sokak hayvanları yalnız kalmıyor

Sokak hayvanları yalnız kalmıyor