23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,943 TL
  • 4,669 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

GÜLMEN VE ÖZAKÇAYA DESTEK: DİRENECEĞİZ VE YAŞAYACAĞIZ

Gülmen ve Özakçaya destek: Direneceğiz ve yaşayacağız

Gülmen ve Özakça'ya destek için Kadıköy'de başlatılan açlık grevinin 12'nci gününde nöbetini Kuvvet Lordoğlu devraldı.

16 Mayıs 2017 Salı 15:58 Güncel

Akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'ya destek vermek amacıyla Kadıköy'de başlatılan açlık grevinin 12'nci gününde devralan akademisyen Kuvvet Lordoğlu, ölümün kolay, zor olanın yaşam olduğunu belirterek, "O yüzden direneceğiz ve yaşayacağız" dedi.

 

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'ya destek vermek için Kadıköy'de bulunan Khalkedon Meydanı'nda başlatılan açlık grevi 12'nci gününe girdi.

"Nuriye ve Semih işe iade edilsin", "KHK terörüne direnenlere selam olsun", "Ölüm değil çözüm istiyoruz" pankartlarının açıldığı eylemde, açlık grevini bugün KHK ile Kocaeli Üniversitesi'nden ihraç edilen akademisyen Kuvvet Lordoğlu devraldı.

 

'ÖLMEK KOLAY, YAŞATMAK ZOR'

İnşaat İşçileri Sendikası'nın da destek verdiği eylemde konuşan Lordoğlu, ölümden yana olmadıklarını ve bu yüzden bu eylemi başlattıklarını söyledi. Lordoğlu, "Bu sürecin daha fazla uzamasını istemediğim ve bu insanların sağlıklarını bir zarar gelmemesi gerektiğini düşündüğüm için buradayım. Ben de 1 Eylül 2016 tarihli 672 sayılı KHK ile akademiden uzaklaştırıldım. Kocaeli'de kurduğumuz 'Dayanışma Akademisi'ni temsilen buradayım" dedi.

 

Ölümün kolay, zor olanın yaşam olduğunu dile getiren Lordoğlu, "O yüzden direneceğiz ve yaşayacağız. Bu insanların ölüme ağıt yakmalarının ve ölüme doğru gitmelerinin bizim vicdani sorumluluğumuzu arttıracağını düşünüyorum. Yaşamaları gerektiğine inandığım için üzerimize ne düşüyorsa onu yapmak gerektiğine inandığım için buradayım" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yıldız Sunta, yüzde 12’de ısrarlı!

Yıldız Sunta, yüzde 12’de ısrarlı!