23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,943 TL
  • 4,669 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

GENEL BAŞKANDAN, BAYRAM ÖZKAN’A ÖZÜR MEKTUBU

Genel Başkandan, Bayram Özkan’a özür mektubu

Liman-İş Sendikası Genel Başkanı Önder Avcı, Kocaeli Şubelerindeki telefondan, Belediye-İş Sendikası’nın Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’deki taşeron üyelerinin aranıp tehdit edilmesi nedeniyle, genel merkez yöneticisi Bayram Özkan, sendika ve üye işçilerden özür diledi

05 Aralık 2016 Pazartesi 16:50 Güncel

Belediye-İş Sendikası’nın Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde taşeron işçilerin örgütlenmesi çalışması sırasında, sendikanın Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan, bir açıklama yaparak, üyelerinin telefonla tehdit edildiğini duyurmuştu. Özkan, kendilerini AKP yöneticisi olarak tanıtan bazı şahısların Liman-İş Kocaeli Şubesi’nin telefonunu kullanarak üyelerini AKP’ye ya da Hizmet-İş Sendikası’na yönlendirdiklerini belirtmişti. Bu gelişmeler üzerine Liman-İş Sendikası Genel Başkanı Önder Avcı, bir açıklama yaparak Belediye-İş Sendikası Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan’dan özür diledi. 


LİMAN İŞ’İN TELEFONUNU KULLANMIŞLAR 
Liman-İş Sendikası Genel Başkanı Önder Avcı, Kocaeli’deki şubelerindeki telefonun 3. şahıslara kapatıldığını duyurarak şunları söyledi: ‘’Liman İş Sendikası ilgili bölgede yoğun bir örgütlenme çalışması içinde olup, birkaç iş yerinde faaliyetlerini yürütmektedir. Bu nedenle de şube binamız yoğun bir işçi akınına uğramaktadır. Şubemize bilgi almaya gelen işçilerin böyle hatalı ve kabul edilemez bir davranış içerisine girmiş olabileceklerini düşünmekteyiz. 


“ÖZÜR DİLİYORUZ”
Liman-İş Sendikası olarak böyle bir tutum ve davranışı sendikal hareket ve işçi sınıfı adına kabul etmeyeceğimizi, konuyla ilgili incelemenin yapılması için şube yönetiminin ikaz edildiğini, şube telefonunun 3. kişilerin kullanımına kapatıldığını ve sayın Özkan’ın belirtmiş olduğu olayın yaşanmış olma ihtimaline karşı sendikanızdan ve üye işçilerinizden özür dilediğimizi, ayrıca işçi sınıfına ve sendikal harekete zarar verecek bu tür olayların bir daha meydana gelmesi durumunda öncelikle sendika genel merkezimizle iletişime geçmenizi tarafınıza saygılarımızla bildiririz.”  


ÖZKAN: DUYARLI DAVRANIŞ
Belediye-İş Sendikası Basın Yayın Genel Sekreteri Bayram Özkan da Liman-İş Genel Başkanı Önder Avcı’nın bu özür açıklaması sonrası sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, “Liman-İş Sendikası Genel Başkanı sayın Önder Avcı’ ya duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyorum’’ açıklaması yaptı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Jeneratör gazından zehirlenen 2 çocuk babası defnedildi

Jeneratör gazından zehirlenen 2 çocuk babası defnedildi