24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,953 TL
  • 4,715 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

GENÇ-İMO 10. ÖĞRENCİ MECLİSİ ANTALYA’DA TOPLANDI

Genç-İMO 10. Öğrenci Meclisi Antalya’da Toplandı

Genç-İMO 10. Öğrenci Meclisi, 4-5 Mart 2017 tarihinde Antalya’da toplandı. Her yıl düzenlenen öğrenci meclisi İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri ve 25 şubeden gelen 310 genç-İMO üyesinin katılımıyla bu yıl Antalya’da gerçekleşti.

17 Mart 2017 Cuma 15:39 Güncel

Meclise İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’ne kayıtlı Kocaeli Üniversitesi'nde okuyan İnşaat Mühendisliği bölümünde okuyan genç-İMO sınıf temsilcilerinden İsmail Yaruk, Ezgi Çelasın, Mazlum Yılmaz, Tuğçegül Yalçınkaya ve Selcan Turan katıldı.

 

Öğrenci meclisinde bir yandan genç-İMO Konsey üyeleri seçilirken diğer yandan da inşaat mühendisliği eğitiminin sorunlarına dönük tartışmalar gerçekleştirildi. Genç- İMO ilkeleri ve çalışma prensiplerinin  görüşüldüğü Meclisin birinci oturumunda, Konsey Sunumları, Çalışma Raporu`nun Sunumu, TMMOB ve 10. Yılında genç-İMO Örgütlülüğü, Mühendislik Eğitimi ve Öğrenci Sorunları, Tarihi Eserler, Savaş ve Yıkım, Su ve Enerji, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, Mühendislik ve Kadın, Ulaştırma Politikaları gibi konularına değinildi.  İMO 10. Öğrenci Meclisi`nin 2. gününde ise sonuç bildirisi okundu. 10. Genç-İMO Konsey adaylarının konuşmalarını yapmalarından sonra seçimlere geçildi.

 

Meclisin ikinci oturumunda gerçekleşen Mühendislik ve Kadın Konulu Sunum Kocaeli Şube genç-İMO sınıf temsilcilerinden Ezgi Çelasın tarafından yapıldı. Sunumların ardından serbest kürsüde katılımcılar kendi fikirlerini ve çözüm yollarını ifade ettiler. Son derece verimli geçen mecliste öğrenciler Antalya’dan memnun ayrıldılar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Değirmendere Migros kapanıyor

Değirmendere Migros kapanıyor