21 Kasım 2017 Salı

  • 3,925 TL
  • 4,611 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

GELECEKLERİ VARSA GÖRECEKLERİ DE VAR!

Gelecekleri varsa görecekleri de var!

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan Baktılar ki çocukların artık bisikletinden, tabletine, akıllı tahtasına kadar her türlü ihtiyacına kadar düşünmeye başladılar, o zaman bunların önünü keselim diyorlar. Bombalar patlatıyorlar, PKK’yı, PYD’yi, paralelcileri gönderiyorlar." dedi.

24 Şubat 2017 Cuma 13:10 Güncel

29 Ekim Ortaokulunda gerçekleştirilen dağıtımda 400 adet bisiklet öğrencilere teslim edildi.  Bisiklet dağıtım törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın yanı sıra  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Doğan, Erdinç Bozkurt, İlçe Millî Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, KASFK Başkanı Murat Aydın, okul müdürler, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.


 
 SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI ARASINDA TÖREN

 
Öğrencilerin sevinç çığlıkları arasında konuşma yapan Başkan Doğan, “İzmit Belediyesi olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. 6 yıldır düzenli bir şekilde 5. sınıf öğrencilerimize bisiklet veriyoruz. Şimdiye kadar 40 bin bisiklet dağıttık, bu senede 10 bine yakın bisiklet vererek 50 bisikleti bulacağız. Hedefimiz İzmit’te bisikletin girmediği tek bir ev bırakmamaktır.
 
SADECE BİSİKLET DEĞİL EĞİTİM DE VERİYORUZ
 
Biz sadece bisiklet dağıtmakla kalmıyoruz, bisiklet kullanmayı bilmeyen çocuklarımıza bisiklet  kullanmayı da öğretiyoruz. İzmit Belediyesi olarak okullarımıza elimizden geldiğince destek veriyoruz. Okullar bizim sorumluluğumuzda değil, ama okullarımızı önemsiyoruz.  Çocuklarımızın en güzel şekilde eğitim alabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.  Bisiklet dışında geçen sene başladığımız basketbol topu dağıtımlarını bu sene de devam edeceğiz ve 4. sınıf öğrencilerine 5 bin basket topu vereceğiz.

 
GELECEKLERİ VARSA GÖRECEKLERİ DE VAR
 
Bizim bu amacımızı, bu yükselişimizi hazmedemeyenler var.  Baktılar ki çocukların artık bisikletinden, tabletine, akıllı tahtasına kadar her türlü ihtiyacına kadar düşünmeye başladılar, o zaman bunların önünü keselim diyorlar. Bombalar patlatıyorlar, PKK’yı, PYD’yi, paralelcileri gönderiyorlar. Göndersinler, gelecekleri varsa görecekleri de var. Çanakkale’deki, Kurtuluş Savaşındaki gibi Allah’ın izniyle hepsinin hakkından geliriz.
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Teleferik projesinde son aşamaya gelindi

Teleferik projesinde son aşamaya gelindi