24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,920 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

GEBZELİ GAZETECİLER O DERNEKTE BİRLEŞTİ

Gebzeli gazeteciler o dernekte birleşti

MAGDER, 5. Olağanüstü Genel Kurulu’nu, Gebze Kültür Merkezi’nde yaptı. Derneğin adı, Gebze Gazeteciler Derneği olarak değişti. Dernek Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nın basın çalışları ve bölgenin sorunları için hizmet üretecek.

14 Mart 2017 Salı 17:02 Güncel

Marmara Gazeteciler Derneği (MAGDER), ilk kez geniş katılımlı bir genel kurul yaptı. Ahmet Oğuz’un yeniden başkanlığa seçildiği genel kurulda, tüzük değişikliğine de gidildi. Derneğin yeni adı, Gebze Gazeteciler Derneği oldu. 2 yıldır derneğin başkanlığını yürüten Ahmet Oğuz, yeniden başkan seçilirken, yaptığı kısa konuşmada, gazete katlayıcılığından, bugün gazete sahipliğine ve gazetecilerin yer aldığı dernek başkanlığına geldiğini belirten Oğuz; “Yaptığımız gazetecilik mesleğinde de, bugün başkanlığını yürüttüğüm derneğimizde de, amacım toplum yararına hizmet etmek oldu. Allah’a şükürler olsun, Rabbim bize bu hizmetlerde bulunmayı nasip etti. Bundan sonra ki süreçte de Gebze’de ki meslektaşlarımızın özlük haklarını korumak ve bölgemize hizmet etmek için mücadelemiz olacak” dedi.

 

YAMAN’DAN ‘EVET’ ÇAĞRISI
Gazetecilerin genel kuruluna katılan Cemil Yaman, burada yaptığı konuşmada, ‘evet çağrısında bulanarak şu ifadeleri kullandı; “Türkiye, 16 Nisan referandum ile prangalarından kurtularak, yükselişini ve ilerleyişini sürdürecek. Bu Referandum bir parti meselesi, iktidar meselesi değil, bu bir Ülke meselesidir. Gazeteci arkadaşlarımızın da bu referandumu doğru anlatmalarını bekliyorum. Referandum’da ne istediğini ve nelerin değişeceğini bilmek, ‘evet’ demek için yeterli. Gebze’de ki gazeteci arkadaşlarımız önemli hizmetler veriyor ve yeni adıyla Gebze Gazeteciler Derneği’nin de bu hizmetlerini sürdüreceğini düşünüyor, yapılan genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. 

 

ÖZIŞIK, ‘EVET’ DERSİ VERDİ
Yaman’dan sonra Dernek Yönetiminin davetlisi olarak genel kurula katılan gazeteci Süleyman Özışık, salındakilere, referandum ve gazetecilik mesleği ile ilgili bir sunum yaptı. Ardından genel kurula geçilirken, seçimlere tek aday olarak giren Ahmet Oğuz, yeniden başkan seçildi. Sunuculuğunu Çiler Boylu ve İrfan Yormaz’ın yaptığı program, tüzük değişikliği, seçimler, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

ELLİBEŞ NEREYE KOŞUYOR?

ELLİBEŞ NEREYE KOŞUYOR?