19 Ekim 2017 Perşembe

  • 3,662 TL
  • 4,337 TL
  • 151,43 TL
  • 108.434
KOCAELİ 28°

GEBZE OLAYINI KASTEDEREK PROVOKASYON YAPTI!

Gebze olayını kastederek provokasyon yaptı!

Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşünü eleştirirken 2008'de Gebze'de hunharca katledilen Pippa Bacca'nın başına gelenleri anımsatan Lise Müdür Yardımcısı'nın sosyal medyadaki paylaşımına tepki yağıyor.

19 Haziran 2017 Pazartesi 10:13 Güncel
Kılıçdaroğlu’nun başlattığı adalet yürüyüşüne ilişkin kimi destek olarak kimi küçümseyerek yorum yapıyor. Bu yorumların en çok paylaşıldığı mecra ise sosyal medya.Ancak o yorumlardan biri var ki bir eğitimciye ait olduğu için büyük tepki çekti ve çocuklarımızın durumuna ilişkin tedirginliğe yol açtı.Bursa Osmangazi'deki Süleyman Çelebi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Necmettin Köksal Facebook hesabından Kılıçdaroğlu’nu eleştirirken şu ifadeleri kullandı."Bir zamanlar İtalya'dan yürüyerek Türkiye'ye gelen bir kadın vardı, başına kötü şeyler gelmişti.Nerden geldi ki aklıma durup dururken? “

NE OLMUŞTU?

Pippa Bacca, sanatçı arkadaşı Silvia Moro ile beraber "Barış Gelini" adıyla, dünya barışı için düzenledikleri ve 8 Mart 2008’de Milano’dan başlayıp Slovenya, Hırvatistan, Bosna, Bulgaristan, Türkiye, Suriye, Lübnan, İsrail ve Filistin güzergahından Tel-Aviv’de noktalanması planlanan bir yolculuk sırasında, Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Tavşanlı köyü yakınlarında Ballıkayalar mevkiinde tecavüze uğramış ve boğularak öldürülmüştür. Bacca ve arkadaşı Nisan ayı ortalarında Kudüs’e ulaşmayı planlıyordu. Yolculuk başlangıcında, internet sitelerinden "Beraberimizde yolculuk boyunca üzerinde birikecek tüm kirlerle birlikte götüreceğimiz tek elbise beyaz gelinlik olacak." demişlerdi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı