22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,932 TL
  • 4,638 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

GAZİLER GÜNÜ VALİ AKSOY'UN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ

Gaziler günü Vali Aksoy'un katılımı ile gerçekleşti

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mareşallik Rütbesi ve Gazilik Unvanının verilişinin 96. yıldönümü olan Gaziler Günü programı çerçevesinde düzenlenen çelenk sunma töreni, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

19 Eylül 2017 Salı 11:39 Güncel


Atatürk Anıtında düzenlenen çelenk sunma törenin; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanısıra; EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Berker Emre Tok, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Baro Başkanı Sertif Gökçe, Vali Yardımcısı Dursun Balaban, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Yunus Coşkun ve askeri erkân, gaziler ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

Kocaeli Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şubesi tarafından Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Kocaeli Fen Lisesi öğrencisi Ekrem Kavsara’nın okuduğu “Şehitler ve Gaziler” adlı şiirin ardından Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Yunus Coşkun bir konuşma gerçekleştirdi.

Çelenk sunma töreninin ardından Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri gazi ve şehit aileleriyle yakından ilgilenerek, onlarla bir süre sohbet ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

BONZAİ'DEN Mİ ÖLDÜ

BONZAİ'DEN Mİ ÖLDÜ