20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,863 TL
  • 4,535 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

FİKRİ IŞIK CHP’Lİ VEKİLDEN 100 BİN LİRA İSTİYOR!

Fikri Işık CHP’li vekilden 100 bin lira istiyor!

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, hakkında çeşitli iddialar gündeme getiren CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında tazminat davası açtı. Işık’ın 100 bin lira istediği davanın ilk duruşması bugün yapıldı.

05 Ekim 2017 Perşembe 15:46 Güncel
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'a "basın yoluyla hakaret ettiği" iddiasıyla CHP Milletvekili Eren Erdem'e hakkında açılan davasının ilk duruşması bugün yapıldı.

Kocaeli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya her iki tarafında avukatı katıldı. Duruşmada Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'ın avukatı Halit Çokan, CHP Milletvekili Eren Erdem'in bir televizyon programında, o tarihte Milli Savunma Bakanı olan müvekkiline hakaret ettiğini belirterek, bu haksız eyleminden dolayı yasal faiziyle 100 bin lira manevi tazminatın tahsilatına karar verilmesini talep etti.

CHP Milletvekili Erdem'in avukatı ise davacının bir bakan olduğu göz önüne alındığında kendisine yönelik haber ve eleştiri sınırının daha geniş tutulması gerektiğini savunarak, davanın reddine karar verilmesini istedi. Mahkeme de tarafların gelecek duruşmada hazır bulunarak dava hakkındaki beyanlarını bildirmelerine karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Lösemi hastası çocuklar için bisikletle Adana’dan geldi!

Lösemi hastası çocuklar için bisikletle Adana’dan geldi!