17 Ekim 2017 Salı

  • 3,662 TL
  • 4,308 TL
  • 152,53 TL
  • 106.739
KOCAELİ 28°

FİKİR VE PROJELER BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

FİKİR VE PROJELER BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Toplumsal Engelli Hakları ve Erişilebilirlik Denetleme Derneği’ni misafir etti. Dernek Başkanı Sinan Kilit ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde konuşan Doğan, “ fikir ve projeler bizim için önemli” dedi.

04 Ağustos 2017 Cuma 10:12 Güncel
Engelli dostu belediye başkanı unvanı ile engellilere yönelik çalışmalara her zaman önem verdiklerini belirten Başkan Doğan “hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayat sürdürebilmek temel bir insan hakkıdır. Engellilerimizin günlük hayatta karşılaşmış oldukları en büyük problem, sahip oldukları engeller değil, engelliliğin oluşturduğu farklılığı bahane eden toplumun, engellilere karşı geliştirdiği tutumlardır. Toplumumuzda engelli vatandaşlarımıza yönelik bu tutumların değiştirilebilmesi amacıyla, onların farklılıklarına saygı göstererek, toplumda yaşayan tüm bireylerin eşit olduğuna inanmamız ve bu inancı günlük yaşantımızda uygulamamız gerekmektedir.
 
ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR
 
Engelli vatandaşlarımızın, hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda hepimize önemli görevler düşmektedir.  Bu anlamda belediye olarak engellilerimiz için kafa yoruyor, projeler üretmeye çalışıyoruz.  Engellilere yönelik kurulan derneklerimiz başta olmak üzere kuramlarımızdan gelen fikirler bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Gelişi güzel moloz dökene ağır cezalar verilecek

Gelişi güzel moloz dökene ağır cezalar verilecek