21 Kasım 2017 Salı

  • 3,928 TL
  • 4,610 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

FETÖ'NÜN DERNEK BAŞKANINA HAPİS CEZASI!

FETÖ'nün dernek başkanına hapis cezası!

FETÖ'nün derneklerinden olan Kimse Yok mu Derneği Kocaeli Şube Başkanı Mevlüt Topçu, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

04 Ekim 2017 Çarşamba 19:23 Güncel
Terör örgütü FETÖ'nün derneklerinden olan Kimse Yok mu Derneği Kocaeli Şube Başkanı Mevlüt Topçu'nun yargılandığı davaya Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanık Mevlüt Topçu ve avukatı katıldı.

Duruşmada mütalaasını sunan cumhuriyet savcısı, sanığın "terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet" suçundan beraatine, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasından ise 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasına karar verilmesini istedi.

Sanık Topçu savunmasında, emlak ve sigortacılık faaliyetlerinde bulunduğunu söyleyerek işi gereği gün içinde sürekli telefon görüşmesi yaptığını ve tanımadığı birçok kişiyle konuşmak durumunda olduğunu ifade etti. Telefonda görüştükleri kişiler arasında örgüt mensubu kişilerin de olabileceğini fakat kendisinin bunu bilmesinin mümkün olmadığını dile getiren Topçu, beraatini talep etti.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Topçu'ya 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İşte Akşener'in partisinin programı!

İşte Akşener'in partisinin programı!