18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

FETÖ ÜYESİ İŞ ADAMINA ÖNCE HAPİS CEZASI SONRA TAHLİYE!

FETÖ üyesi iş adamına önce hapis cezası sonra tahliye!

FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklanan işadamı Turan Feyzi Develi, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

04 Ekim 2017 Çarşamba 21:41 Güncel
FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan iş adamı Turan Feyzi Develi'nin yargılandığı dava Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada tutuklu sanık Develi ile avukatı hazır bulundu.

Duruşmada savunmasını yapan sanık Develi ise KASİAD üyesi olmadığını, sadece burada düzenlenen birkaç eğitim seminerine gittiğini ileri sürerek, derneğin FETÖ'ye ait olduğunu KHK ile kapatıldıktan sonra öğrendiğini iddia etti. Örgüt üyesi olmadığını ve örgüte finansman sağlamadığını savunan Develi, tahliyesini talep etti.

Duruşmada mütalaasını sunan cumhuriyet savcısı, sanık Develi'nin "Terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet" suçlamasından beratini, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasından ise 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın "silahlı terör örgütüne üye olma suçundan" 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına ve tutuklu bulunduğu süre ile ceza miktarı göz önüne alındığında yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine karar verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli'de yakalanan o PKK'lılara hapis cezası!

Kocaeli'de yakalanan o PKK'lılara hapis cezası!