20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,869 TL
  • 4,547 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

FAZLA MESAİ YÜZÜNDEN KANSER OLDU!

Fazla mesai yüzünden kanser oldu!

Röntgen teknikeri Ahmet Atalay, tiroit kanserine yakalandı. Atalay hastaneyi, uygunsuz koşullar ve fazla mesai nedeniyle hastalığa sebep olmaktan dava ediyor.

14 Ekim 2017 Cumartesi 09:39 Güncel
İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde yedi yıldır röntgen teknikeri olan Ahmet Atalay, yönetmeliklere aykırı olmasına rağmen nöbete zorlanıp fazla çalıştırıldı, tiroit kanserine yakalandı. Hastalıktan sonra rapor alan ve çalışmayan Atalay, hastaneyi, uygunsuz çalışma koşulları ve fazla nöbet nedeniyle dava etmeye hazırlanıyor. Hastanede, koruma camı olmadığı ve havalandırmanın yetersiz olduğu bunun da kansere neden olduğu iddia ediliyor. Ayrıca, röntgen teknikerlerinin günde yedi saatten fazla çalıştırılamayacağı kuralına da uyulmadığı, Ahmet Atalay’ın kimi günler 24 saat çalıştırıldığı öğrenildi. Atalay’ın avukat Özer Erkan Ürün, “Dilekçemizi hazırlıyoruz. Maddi, manevi tazminat talebinde bulunacağız” dedi.

‘TÜM HASTANELER AYNI’
Türk Sağlık-Sen Başkanı Ömer Çeker, röntgen tekniklerinin kanunlara, yönetmeliklere aykırı koşullarda çalıştırıldığını anlattı: “Kanunda röntgen teknisyenlerine nöbet tutturulmayacağı yazılıdır. O hastanede 35 röntgen teknikeri çalıştırılması gerekirken, 15 kişi çalışıyor. Eksik personel nedeniyle mevcut çalışanlar fazla çalıştırılıyor. Kocaeli genelinde hastaneler yüzde 50 eksik personelle çalışıyor, yaklaşık 300’ün üzerinde teknisyen olması gerekirken 140 teknisyen var. Röntgen çekim odaları, çalışma şartları teknik şartnameye uygun değil. Hastalığa yakalanan Ahmet Atalay’ın ailesinde hiç kanser vakası yok. Bu dava, eksik personelle, uygunsuz şartlarda ve kanuna aykırı çalıştırmayı yargı yoluyla kanıtlamış olacak.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ASTAKOS

14 Ekim 2017 Cumartesi 11:33

GEÇMİŞ OLSUN, YALNIZ BU TÜR HAKSIZLIKLAR SADECE KAMUDA OLMUYOR NEDEN KAMU OLUNCA GÜNDEME GELİYOR, ÖZELDE YASALARA AYKIRI ÇALIŞANLAR İNSAN DEGİLMİ, TAMAM DEVLET ÖZELDEKİ İŞÇİYİ DÜŞÜNMÜYOR ONLARI İNSAN YERİNE KOYMUYOR FAKAT SİZ GAZETELERDE AYNISINI YAPIYORSUNUZ,

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

O telefon dolandırıcısı tutuklandı!

O telefon dolandırıcısı tutuklandı!