24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,926 TL
  • 4,653 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

FAZLA MESAİ YÜZÜNDEN KANSER OLDU!

Fazla mesai yüzünden kanser oldu!

Seka Devlet Hastanesi'nde röntgen teknisyeni olarak görev yapan A.A., fazla mesai yaptıkları için radyasyona maruz kaldığını, bu yüzden hastane yönetimine dava açacağını belirtti.

07 Ekim 2017 Cumartesi 10:43 Güncel

Çalıştığı Seka Devlet Hastanesi’nde  35 personel ile hizmet verilmesi gerekirken 17 personel ile hizmet verildiği iddia eden A.A., fazla mesai nedeniyle ve şua izinlerini kullanamadıkları gerekçesiyle yoğun radyasyona maruz kaldıklarını söyledi. A.A. bu sebeple troid kanseri olduğunu belirterek, hastaneye dava açacağını söyledi.  Kocaeli'deki personel eksikliğinden dolayı röntgen teknisyenlerinin çok çalıştırıldığını iddia eden  A.A , "Yasaya aykırı çalıştırıldık. 24 saat nöbet yazıyorlar ve 2 yıldır ücret de vermiyorlar.” dedi.

Çok yoğun bir şekilde sadece iki kişinin çalıştığını söyleyen A.A., “Sendikamız böyle devam ederse kanser vakaları patlar demesine rağmen dikkate alınmadı. Daha bir sene olmadan troid kanserine yakalandım. Diğer teknisyen arkadaşlarımızın tamamında da nodül var.  Ailem de kanser vakası da yok. İdarenin ihmalinden kaynaklanan bir meslek hastalığı ortaya çıktı. Dava açacağım” dedi.
 
Öte yandan, Kocaeli kamu hastanelerinde görev yapan röntgen teknisyenlerinin sayısının 299 olması gerekirken 150 çalışan ile hizmet verildiği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Önlem almak için bir insanın düşmesini mi bekliyorsunuz?

Önlem almak için bir insanın düşmesini mi bekliyorsunuz?