24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,938 TL
  • 4,670 TL
  • 162,95 TL
  • 104.517
KOCAELİ 28°

EYLEMCİLER KAÇTI POLİS KOVALADI

Eylemciler kaçtı polis kovaladı

Türkiye'de eş zamanlı olarak referanduma tepki amacıyla gerçekleştirilen ‘ Başka Gelecek Hareketi ‘ eylemlerinin Kocaeli ayağında eylemciler kaçtı polis kovaladı.

19 Nisan 2017 Çarşamba 09:07 Güncel

16 Nisan akşamı gerçekleştirilen referandumun ardından sonuçların şaibeli olduğunu iddia eden ve Türkiye’nin birçok noktası eş zamanlı eylem gerçekleştiren ‘Başka Gelecek Hareketi eylemlerinin Kocaeli ayağında polis ile eylemciler arasında kovalamaca yaşandı. CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, ve çeşitli STK’ların katılımı ile gerçekleştirilen basın açıklamasında bir grup eylemci parkın dışından Yürüyüş Yolu’na doğru yürümek istedi. Emniyet ekiplerinin yürüyüşe izin vermemesi ile birlikte koşmaya başlayan eylemciler yürüyüş yolundan tekrar Cumhuriyet Parkı’na koştu. Ardından kalabalığın içine karışan grup olaysız bir şekilde dağıldı. 


SOKAĞI TERK ETMEYEN GENÇLİK KAZANDI
Grup adına basın açıklamasını gerçekleştiren CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç,” Eşit ve adil olmayan şartlarda bir seçim sürecinin yaşandığını vurguladı. Buna rağmen hayırda buluşan gençliğin sınırsız imkânla değil inançla büyüttüğü bir mücadelenin kazanıldığını belirtti. Bu seçimin hiçbir meşruiyetinin olmadığının altını çizen Erinç, "Kanmadık, aldatılmadık, vazgeçmedik ve en önemlisi yanılmadık. Bizim nezdimizde bu seçimin hiçbir meşruiyeti yoktur. Meşru olan bizim kararlılığımızdır, bizim kararımızdır. İstanbul’dan, Ankara’dan, İzmir’den, Artvin’den, Diyarbakır’dan, Mersin’den ve memleketin yarısından hep birlikte haykırdığımız hayırdır. Biz kazandık. Baskıdan, şiddetten, nefretten bir an bile korkmadan aylarca sokağı terk etmeyen gençlik kazandı. Emeğine toprağına çocuklarının geleciğine aydınlık günlerin umuduna sahip çıkan halkımız kazandı" ifadelerini kullandı. 

 

YSK'nın kararının hukuksuz olduğunu savunan vatandaşlar Cumhuriyet Parkı'nda toplandı.

 

Eylem alanına CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi de geldi.

 

Polis eylem yapmak isteyen eylemcilerib bir kısmını kovaladı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Nedir Bu “Silahlı Örgüt”?

Nedir Bu “Silahlı Örgüt”?