24 Kasım 2017 Cuma

  • 3,944 TL
  • 4,686 TL
  • 163,30 TL
  • 104.821
KOCAELİ 28°

ETÜT MERKEZLERİNİN DURUMU KOTO’DA KONUŞULDU

Etüt merkezlerinin durumu KOTO’da konuşuldu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan KHK ile 1 Temmuz 2017 tarihinde kapatılması kararlaştırılan etüt merkezlerinin durumu KOTO ev sahipliğinde düzenlenen sektör toplantısında masaya yatırıldı. Sektör temsilcileri kararın uygulanması için 1 yıllık geçiş dönemi talep ediyor

05 Mayıs 2017 Cuma 12:15 Güncel

Kocaeli Ticaret Odası 15. Meslek Komitesi bünyesinde yer alan ‘Etüt Merkezleri ve Özel Öğretim Kursları’ için sektör toplantısı düzenlendi. KOTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Şen, Meclis Üyesi- 15. Meslek Komitesi Başkanı Fatih Ekinci ve komite üyesi Handan Kümeli’nin ev sahipliği yaptığı toplantıda, 9 Şubat’ta çıkarılan 687 sayılı KHK ile 1 Temmuz itibariyle kapatılacak olan etüt ve özel eğitim merkezlerinin durumu görüşüldü. 

 

TOPLANTIYA YOĞUN KATILIM 
Toplantıya sektör temsilcilerinden; Erkan Küçükaysever-Nazmi Arıkan fen bilimleri, Atilla İlker-İlkiz Özel Öğretim Kursu, Kadir Durgun- Eğitimci, Murat Ergün- Gölcük Sınav Eğitim Dershanesi, Adem Katanalp- Özel Adem Katanalp Yabancı Dil Kursu, Yusuf Çakmak- Birey Eğitim Kurumları, İrfan Yavuz- Kavram Eğitim Kurumları, Bülent Mutlu- Mutlu Eğitim Merkezi, Alper Akçınar- Ahmet Eryılmaz- Bilgi  Köprüsü, Ümit Çetin- Evrensel Eğitim, Sercan Er-Matematik Köyü, Serdar Aksu- Doğru Cevap Eğitim, Yücel Erdoğan-Mor Eğitim Kurumları, Atılla İlker- Gölcük Eğitim, Celalettin Kurt- Final Eğitim Kurumu, Kenan Demir- Bilgi Köprüsü katıldı. 


1 YILLIK GEÇİŞ SÜRESİ TALEBİ 
Kocaeli Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda ilk olarak 1 Temmuz 2017 tarihi itibariyle kapatılması kararı alınan etüt ve dershanelerin durumu görüşüldü. Sektör temsilcileri bu durumun eğitim camiasında meydana getireceği sorunu ifade ederek, 1 Temmuz sonrası atılması gereken adımlar hakkında görüşlerini ifade etti. Kararın, sadece sektörü değil öğrenci ve velileri de çok zor durumda bırakacağını ifade eden sektör temsilcileri, 1 yıllık geçiş süresi verilmesini talep etti. Konunun tüm detaylarıyla ele alınabilmesi için 23 Mayıs 2017 Salı günü KOTO’da ikinci toplantı gerçekleşecek. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Trafik levhasında intihar girişimi

Trafik levhasında intihar girişimi