20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,918 TL
  • 4,612 TL
  • 162,19 TL
  • 103.756
KOCAELİ 28°

ERZURUMLULAR TEKİN DURSUN’A SAVAŞ AÇTI

Erzurumlular Tekin Dursun’a savaş açtı

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu kongresi öncesi büyük tartışmalar yaşanıyor.

14 Ekim 2017 Cumartesi 12:23 Güncel
Kısa adı KEDFE olan Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu 29 Ekim Pazar günü olağan kongresini yapmaya hazırlanıyor. Körfez Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 13:00’de başlayacak olan kongrede 400 üye oy kullanacak. Kocaeli’de faaliyet gösteren 19 Erzurum derneğinin birleşmesiyle oluşan federasyon bu zamana kadar “Kol kırılır yen içinde kalır” dese de mevcut başkan Tekin Dursun’un yeniden aday olmak istemesi federasyonda ipleri koparan son nokta olmuş. 


ERKAN AYAN VAZGEÇTİ

Her siyasi partiden insanın bulunduğu KEDFE’nin AKP’nin arka bahçesi gibi faaliyet göstermesi, Tekin Dursun’un AKP ilçe başkanı gibi çalışmasından rahatsız olan Dadaşlar, Tekin Dursun’un yeniden aday olmasını istememiş. Bunun üzerine kendileri gibi KEDFE yönetiminden rahatsız olan başkan yardımcısı Erkan Ayan ile diyaloğa giren Erzurumlular, Dursun’un yeniden aday olmasının önüne geçmek istemiş. Başkan adaylığına sıcak bakmasına rağmen “aday değilim” açıklaması yapan Ayan dadaşları hayli üzmüş.


“HAYAL ETTİĞİM BAŞKAN BU DEĞİL”

Hayal ettiği başkanın Tekin Dursun gibi olmadığını ve bu nedenle aday olmak istediğini söyleyen Ayan, geri çekilme nedenini şu şekilde açıkladı, “Ben KEDFE’nin kurucularından biriyim. Başından beri içimizde ikilik olmasın diye uğraştım. Tekin Dursun’un yönetiminde olmama rağmen çalışmalar hiç benim hayal ettiğim şekilde gerçekleşmedi. Ben Tekin Dursun’dan elimi havaya kaldırıp “Aday değilim. Yeni başkan adayımız Erkan” demesini bekledim. Ama maalesef yeniden aday olmak istedi. Camiamızda ikilik ve ayrışma yaratmamak için aday olmadım. Ama Tekin Dursun’un yönetimine de girmeyeceğim” dedi. 


AVNİ GÖZÜTOK İSMİ

Ayan’ın adaylıktan vazgeçmesi üzerine Tekin Dursun’un karşısına başka bir aday çıkartmak isteyen Erzurumlular, iddialara göre Avni Gözütok’a baskı yapmaya başlamış. Özellikle MHP kökenli Dadaşlar, KEDFE’nin AKP’nin arka bahçesi gibi olmaktan çıkarak her siyasi partiye eşit mesafede olması düşüncesiyle çalışmalarını hızlandırmış. Şimdilerde bol kulisli ve tartışmalı bir ortamda kongreye hazırlanan KEDFE’de Tekin Dursun’a açılan savaşın nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

24 bin uzman erbaş alınacak

24 bin uzman erbaş alınacak