21 Kasım 2017 Salı

  • 3,951 TL
  • 4,635 TL
  • 162,29 TL
  • 104.712
KOCAELİ 28°

ERDOĞAN GELDİ, TKP’LİLER BİNAYA ALINMADI

Erdoğan geldi, TKP’liler binaya alınmadı

TÜGVA İzmit İlçe Başkanlığı’nın açılışı sırasında Kocaeli’ye gelen Bilal Erdoğan’ın geldiği sırada açılışın yapılacağı bölgede il Binası olan TKP üyeleri kendi binalarına alınmadılar

31 Mart 2017 Cuma 14:10 Güncel

Türkiye Gençlik Vakfı’nın İzmit Şubesi’nin açılışı sırasında alınan yüksek güvenlik önlemleri kapsamında, açılışın yapılacağı bölgede İl Binası bulunan TKP üyeleri kendi binalarına güvenlik gerekçesiyle alınmadılar. Olayı anlatan TKP üyesi iki kadın, “ ilk olarak iki kadın İl Binası açmak için kapıya gittiğimizde sivil polisler hangi kata çıkacağımızı sordular. TKP İl Binası’nı açmak için gideceğimizi söylediğimiz de ise program bitene kadar çıkamayacağımız söylendi ve çantalarımız arandı. Ayrıca İl Binasında başka birinin olup olmadığını da sordular. Polis ayrıca İl Binası’nın girişini itfaiye aracı çekti” dediler.  


BİZDEN KURUTULAMAYACAKLAR 
Konuya ilişkin açıklama yapan TKP İL Başkanı Çağlar Özkan, “17-25 Aralık sürecinde halkın parasını sıfırlayanlar İzmit'e geldi diye Kocaeli'nin mahallelerinde Hayır'ı örgütleyen TKP'lileri kendi binalarına almadılar. Korkunun sebebini anlıyoruz ancak bu hukuksuzluğa, keyfi uygulamaya boyun eğecek de değiliz. 16 Nisan'a kadar bulunduğu her yerde Hayır'ı örgütleyen Komünistlere bu şekilde engel olamazlar. Birikmiş hesabımız var, Bilal Erdoğan'dan da soracağımız. Sıfırladıkları paraların, kendi vakfına aktarılan kamu arazilerinin ve yerleşimlerinin hesabını soracağız. 16 Nisan bu hesabın görüleceği günlerden biri ancak tek gün değil, 17 Nisan'da da sonrasında da bizden kurtulamayacaklar” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

PAŞA BALIK: BALIĞIN PAŞASI

PAŞA BALIK: BALIĞIN PAŞASI